Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 6 lutego 2014, 10:11

Jack Strong, RoboCop - Weekendowe premiery kinowe

Siódmy dzień lutego w naszych kinach wygląda bardzo interesująco. Polskie premiery na najbliższy weekend to głośny Jack Strong, remake słynnego filmu sprzed lat i opowieść z klocków LEGO.

Jack Strong

Źródło: filmweb.pl
Źródło: filmweb.pl

Po dłuższe przerwie od reżyserowania, Władysław Pasikowski wrócił do kin mocnym i kontrowersyjnym Pokłosiem. W tym tygodniu na ekrany kin wchodzi produkcja okrzyknięta przez dystrybutora „filmowym wydarzeniem roku”. Jack Strong to oparta na faktach historia pułkownika Ryszarda Kuklińskiego, który pracował jako szpieg na rzecz USA i zdradzał wojskowe tajemnice ZSRR – wszystko po to, by zapobiec starciu, które mogło przerodzić się w trzecią wojnę światową. Kontrowersyjna postać (dla jednych zdrajca, dla innych bohater), plejada gwiazd, również zza granicy, dynamiczny zwiastun. Recenzje po przedpremierowym pokazie się pozytywne, szykujmy się więc na porządne szpiegowskie kino akcji.

 1. Reżyseria: Władysław Pasikowski
 2. Grają: Marcin Dorociński, Maja Ostaszewska, Patrick Wilson

LEGO Przygoda

Źródło: facebook.com/WarnerPolska
Źródło: facebook.com/WarnerPolska

Druga animacja na koncie twórców Klopsików i innych zjawisk pogodowych i drugi sukces. Na zbierającej opinie zachodnich recenzentów stronie RottenTomatoes w chwili obecnej nie ma żadnej negatywnej recenzji – LEGO Przygoda podobała się wszystkim i może pochwalić się stuprocentową „świeżością”, a to nie zdarza się często. Krytycy chwalą humor, stronę techniczną, a także idealne wyważenie akcentów dla młodszego i starszego widza. Dzięki filmowi poznamy historię Emmeta, zwykłego lego-ludzika wplątanego w ogromną aferę, której stawką będzie – a jakże – ocalenie świata. Liczę, że rodzimi fanatycy klocków, niezależnie od wieku, znajdą w kinie sporo przyjemności.

 1. Tytuł oryginalny: The LEGO Movie
 2. Reżyseria: Phil Lord & Chris Miller
 3. Grają (głosy oryginalne): Will Ferrwell, Morgan Freeman, Chris Pratt, Elizabeth Banks

RoboCop

Źródło: Forum Film
Źródło: Forum Film

Na koniec prezentuję ostatnią głośną premierę tego weekendu – remake RoboCopa, o którym powiedziano już bardzo dużo, ale rzadko w pozytywnym tonie. Oryginał z 1987 roku urósł do miana legendy, z którą teraz musi zmierzyć się nowy, ograbiony z brutalności (etykietka PG-13 swoje robi, choć podobno nie jest aż tak źle, jak niektórzy się spodziewają) film. Policjant Alex Murphy znowu zostaje zamieniony w cyborga, który miota się między byciem posłuszną maszyną, a wolnym człowiekiem, a widzowie będą mogli podziwiać to także na dużych ekranach kina Imax. Pierwsze opinie są podzielone – jedno twierdzą, że RoboCop to solidny film akcji, który jednak nie dorównuje produkcji sprzed lat, a inni są zawiedzeni na całej linii.

 1. Reżyseria: Jose Padilha
 2. Grają: Joel Kinnaman, Abbie Cornish, Gary Oldman, Michael KEaton

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

 1. Wykapany ojciec (komedia z Vince'em Vaughnem, który dowiaduje się, że jego nasienie posłużyło do spłodzenia kilkuset dzieci).
 2. Wielkie piękno (Włoski dramat o wspominającym młodość dziennikarzu)
 3. Matterhorn (samotny Fred spotyka niepełnosprawnego Theo – komediodramat rodem z Holandii),
 4. Goltzius & the Pelican Company (druga, z planowanych trzech, część serii o holenderskich mistrzach malarstwa),

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.