Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 marca 2014, 12:42

autor: Góral

Samaritan - demo technologiczne od Epic Games przerodzi się w grę?

Podczas wystąpienia na Game Developers Conference Jay Hosfelt, główny animator pracujący w studiu Epic Games, wyjawił, że firma tworzy zupełnie nową markę. Nie podzielił się żadnymi szczegółami, jednak zaprezentowane podczas panelu szkice koncepcyjne przywołują na myśl słynne demo technologiczne Samaritan.

Podczas panelu Animation Bootcamp: Animation Prototyping for Games na Game Developers Conference w San Francisco główny animator w firmie Epic Games, Jay Hosfelt, wyjawił, że studio pracuje nad zupełnie nową marką. Sytuacja ma związek ze sprzedaniem praw do Gears of War koncernowi Microsoft. Niestety, deweloper nie podzielił się niemal żadnymi innymi informacjami, jednak zaprezentowane podczas wystąpienia materiały graficzne przypominały demo technologiczne Samaritan, ujawnione jeszcze w 2011 roku. Oczywiście gra obecnie znajduje się dopiero w fazie projektowania i finalny efekt może się diametralnie różnić od tego, co można obejrzeć na nagraniu wideo zamieszczonym na dole niniejszej informacji. Niemniej wydaje się, że fani gier akcji mogą już zacierać rączki na kolejną produkcję od uznanej ekipy.

Grafiki zaprezentowane podczas wystąpienia Jaya Hosfelta. - Samaritan - demo technologiczne od Epic Games przerodzi się w grę? - wiadomość - 2014-03-18
Grafiki zaprezentowane podczas wystąpienia Jaya Hosfelta.

Hosfelt zdradził ponadto, że deweloperzy wykorzystują nowy proces tworzenia prototypów, znacznie ułatwiający i przyśpieszający pracę. Dzięki narzędziom oferowanym przez technologię Unreal Engine 4 firma może sprawdzać kolejne pomysły w znacznie krótszym czasie, niż do tej pory. Jako przykład podano, że obecnie do wykonania grywalnego prototypu danego pomysłu potrzeba około tygodnia, podczas gdy w przypadku prac nad Gears of War 3 proces ten trwał około 12 tygodni na ożywienie danej idei.

Wychodzi więc na to, że studio Epic Games, dzięki swojemu najnowszemu silnikowi, może po prostu dużo więcej eksperymentować. Nas jednak zdecydowanie bardziej interesuje nowa marka, o której miejmy nadzieję usłyszymy więcej już wkrótce.

Samaritan - demo technologiczne od Epic Games przerodzi się w grę? - ilustracja #2Epic Games to założony w 1991 roku amerykański deweloper gier wideo. Obecnie firma posiada swoje filie na całym świecie, w tym także w Polsce (Epic Games Poland, dawniej People Can Fly) i jest najbardziej znana z technologii Unreal Engine wykorzystywanej przez wielu producentów oraz takich serii gier jak Unreal, Gears of War czy też Infinity Blade.