Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 września 2019, 15:00

Premiera RAGE 2: Rise of the Ghosts, Magic: The Gathering Arena opuszcza wczesny dostęp i inne wieści

Dziś piszemy o premierach karcianki Magic: The Gathering Arena oraz dodatku The Rise of the Ghosts do RAGE 2, wczesnym dostępie Infinity: Battlescape i dacie debiutu dema The Black Masses. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Premiera Magic: The Gathering Arena

Po równo roku we wczesnym dostępie swojej oficjalnej premiery doczekał się Magic: The Gathering Arena, czyli stworzona przez firmę Wizards of the Coast kolejna próba komputerowej adaptacji kultowej gry kolekcjonerskiej. Tytuł jest dostępny wyłącznie na PC i można go ściągnąć za darmo z tej strony (a w przyszłości również z Epic Games Store). Niestety, nie posiada on polskiej lokalizacji.

Jeśli jesteście ciekawi, co takiego wprowadził do gry premierowy patch, to jego pełną zawartość znajdziecie w tym miejscu. W zalinkowanej wiadomości przeczytacie także o planach dalszego rozwoju Magic: The Gathering Arena na najbliższą przyszłość. W październiku tytuł doczeka się na przykład listy znajomych.

Przy okazji w sieci pojawił się również nowy zwiastun tytułu. W zabawny sposób parodiuje on tzw. „Training Montage”, czyli jeden z elementów charakterystycznych dla filmów sportowych. W rolach głównych Carl Weathers (seria Rocky), Sophia Lillis (To i To: Rozdział 2) oraz Jimmy Wong (John ginie na końcu).

Premiera dodatku The Rise of the Ghosts do RAGE 2

RAGE 2 doczekał się pierwszego dużego dodatku. Nosi on nazwę The Rise of the Ghosts (w polskim tłumaczeniu Powstanie Duchów) i uzupełnia rzeczoną pierwszoosobową strzelankę od Avalanche i id Software o tytułową frakcję Duchów, region Przerośnięte Miasto, feltrytowy miotacz laserowy, umiejętność Pustka, a także niespotykany dotąd motocykl. Szczegóły znajdują się na tej stronie. Z kolei powyżej możecie obejrzeć premierowy zwiastun rozszerzenia.

Pierwszy duży dodatek to dobra okazja do powrotu do RAGE 2. - Premiera RAGE 2: Rise of the Ghosts, Magic: The Gathering Arena opuszcza wczesny dostęp i inne wieści - wiadomość - 2019-09-27
Pierwszy duży dodatek to dobra okazja do powrotu do RAGE 2.

DLC The Rise of the Ghosts jest dostępne na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One. Można je zakupić za 1500 monet RAGE (15 dolarów, czyli około 60 złotych) w wewnętrznym sklepie gry. Istnieje również opcja rozszerzenia swojego egzemplarza RAGE 2 do wersji Digital Deluxe. Kosztuje to 2000 monet RAGE (20 dolarów, czyli około 80 złotych) i prócz dostępu do dodatku gwarantuje szereg różnych bonusów pokroju broni BFG z Dooma czy boostera postępu.

Infinity: Battlescape debiutuje we wczesnym dostępie

We wczesnym dostępie Steam zadebiutowała gra Infinity: Battlescape od studia I-Novae. Pozwala ona na objęcie sterów nad statkiem kosmicznym i wzięcie udziału w ogromnych sieciowych bitwach obejmujących całe układy planetarne. Jak chwalą się twórcy, potencjalnie na jednym serwerze może znajdować się ponad 1000 osób, a wojny o całkowitą kontrolę nad danym systemem potrafią trwać nawet po kilka dni. Zaintrygowani? Jeśli tak, to do 3 października możecie zakupić tytuł w promocyjnej cenie 118,74 złotych. Po wygaśnięciu oferty trzeba będzie za niego zapłacić 124,99 złotych.

Data premiery dema The Black Masses

Producenci gier wciąż nie odpuszczają tematu zombie. Jedną z kolejnych produkcji, jakie go podejmą, będzie The Black Masses. Odpowiedzialne za ten tytuł Brilliant Game Studios ogłosiło, że 17 października ukaże się jego wersja demonstracyjna. Dlaczego warto się nią zainteresować? Otóż dzięki niej będziemy mogli zobaczyć, jak w pierwszoosobowej grze akcji sprawuje się technologia renderowania ogromnych tłumów, która została wzięta z Ultimate Epic Battle Simulator (czyli poprzedniej pozycji Brilliant Game Studios) i odpowiednio zmodyfikowana. Dzięki niemu na ekranie pojawi się nawet 10 tysięcy przeciwników jednocześnie, którym będzie można zadawać rany odwzorowywane w czasie rzeczywistym.

Fabularnie The Black Masses przeniesie nas do świata fantasy, gdzie jako śmiałek trafiamy na tajemniczą, obejmująca powierzchnię 16 kilometrów kwadratowych wyspę, której mieszkańcy zostali opętani przez potężną siłę. Naszym zadaniem będzie wyzwolenie ich spod tej klątwy.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii...

 1. Spelunky HD
 2. Infinity: Battlescape
 3. Tangle Tower
 4. Stardust Odyssey
 5. Carly and the Reaperman: Escape from the Underworld
 6. Flotsam

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. Cyber Protocol zwiastun na premierę
 2. Six Ages: Ride Like the Wind zwiastun na premierę
 3. Medal of Honor: Above and Beyond zwiastun #1
 4. L.A. Noire: The VR Case Files zwiastun na premierę
 5. Humanity zwiastun #1
 6. Help Will Come Tomorrow zwiastun #1
 7. Doctor Who: The Edge of Time zwiastun #1

Miłosz Szubert

Miłosz Szubert

Filmoznawca z wykształcenia. Interesuje się wszystkim, co interesujące. Fan tenisa, koszykówki, komiksów, dobrych książek, historii i gier strategicznych Paradoxu. Od niedawna domorosły Mistrz Gry (podobno wychodzi mu to całkiem nieźle). Przez parę lat montował filmy na kanale Notatnik Kinomana na YouTube. W GryOnline.pl pracuje od stycznia 2017 roku. Obecnie opiekuje się działami trainerów i kodów, uzupełnia encyklopedię o trailery, a także rozwija bazę zapisów gier. Od czasu do czasu poinformuje Was także o nowych darmowych grach w Epic Games Store oraz interesujących ofertach na konsole.

więcej