Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS4PC
Okładka Carly and the Reaperman: Escape from the Underworld (PS4)

Carly and the Reaperman: Escape from the Underworld

Platformówka przeznaczona przede wszystkim do kooperacyjnej zabawy z goglami VR. W Carly and the Reaperman: Escape from the Underworld gracze przejmują kontrolę nad dziewczynką imieniem Carly i olbrzymim żniwiarzem, którzy przemierzają zaświaty.

Zręcznościowe | platformówki | elementy logiczne | na 2 osoby | indie | kooperacja | Oculus Rift | podzielony/wspólny ekran | PlayStation VR | HTC Vive | rzeczywistość wirtualna

Okładka Carly and the Reaperman: Escape from the Underworld (PS4)

producent: Odd Raven Studio

data premiery gry:

19cze2018

PC

2paź2019

PS4

Carly and the Reaperman: Escape from the Underworld jest platformówką przygotowaną z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej i zabawie w towarzystwie drugiego gracza (choć można w nią grać również w pojedynkę). Za opracowaniem tej produkcji stoi niezależny szwedzki zespół Odd Raven Studios.

Fabuła

W Carly and the Reaperman: Escape from the Underworld warstwa fabularna odgrywa drugoplanową rolę. Produkcja opowiada o dziewczynce imieniem Carly, która przemierza zaświaty w towarzystwie olbrzymiego żniwiarza.

Mechanika

W Carly and the Reaperman: Escape from the Underworld rozgrywka różni się w zależności od tego, czy gramy w pojedynkę, czy bawimy się w towarzystwie drugiego gracza. W tym pierwszym przypadku kontrolujemy oboje bohaterów; podczas gdy ukazana z boku Carly skacze po platformach, unikając pułapek oraz przeszkód i rozwiązując zagadki środowiskowe, zadaniem żniwiarza, z którego oczu obserwujemy akcję, jest pomaganie jej poprzez manipulację elementami otoczenia. W trybie multiplayer natomiast każdy z graczy wciela się w jedną z postaci, a kluczem do sukcesu jest ich ścisła współpraca. Na ukończenie czeka tu pięćdziesiąt poziomów; w miarę postępów odblokowujemy rozmaite akcesoria dla naszych podopiecznych, jak na przykład nakrycia głowy.

Tryby

W Carly and the Reaperman: Escape from the Underworld można grać w pojedynkę lub w lokalnym trybie współpracy.

Kwestie techniczne

Carly and the Reaperman: Escape from the Underworld posiada barwną grafikę utrzymaną w przyjemnej dla oka, kreskówkowej stylistyce. Tytuł wymaga gogli rzeczywistości wirtualnej i dedykowanych kontrolerów ruchowych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-2  

Strefa PlayStation VR

Sprzęt i Gry na PSVR

Zobacz Więcej

Gry podobne do Carly and the Reaperman: Escape from the Underworld

Wymagania wiekowe Carly and the Reaperman: Escape from the Underworld

12+

Wymagania sprzętowe Carly and the Reaperman: Escape from the Underworld

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Core i7-6700K 4.0 GHz, 16 GB RAM, karta grafiki 6 GB GeForce GTX 1060 lub lepsza, Windows 10 64-bit
Minimalne: Intel Core i5-4590 3.3 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 960 lub lepsza, Windows 7 64-bit

PS4
PC