Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONEPS4
Okładka RAGE 2: Rise of the Ghosts (PC)

RAGE 2: Powstanie Duchów

RAGE 2: Rise of the Ghosts

Pierwszy dodatek fabularny do RAGE 2, czyli pierwszoosobowej strzelanki autorstwa Avalanche Studios i id Software, która pojawiła się na rynku w maju 2019 roku. Rozszerzenie wzbogaca produkcję o nową lokację, wątek fabularny oraz frakcję znaną z pierwszej części gry.

To jest dodatek do gry RAGE 2.

Akcji | FPP | science fiction | samochodowe | postapokalipsa | sandbox | FPS | strzelanki

Okładka RAGE 2: Rise of the Ghosts (PC)

data premiery gry:

26wrz2019

PC PS4 XONE
Kolekcja gier
Obserwuj grę

RAGE 2: Rise of the Ghosts to pierwszy duży dodatek do pierwszoosobowej strzelanki RAGE 2, która ukazała się w maju 2019 roku. Rozszerzenie wzbogaca wspomnianą produkcję o zupełnie nową lokację, frakcję (z własną otoczką fabularną) oraz nową broń i zdolność specjalną. DLC jest płatne i niesamodzielne. Za jego opracowanie odpowiadają autorzy oryginału, czyli firmy Avalanche Studios oraz id Software.

Fabuła

Gang Duchów jest prawdziwą legendą pustkowi - jego bezwzględni członkowie terroryzowali niegdyś wszystkich, którzy mieli nieszczęście spotkać ich na swojej drodze. Potem jednak Duchy nagle zniknęły. Wszyscy założyli, że komuś udało się ich zniszczyć, ale prawda okazuje się być znacznie bardziej skomplikowana i niebezpieczna. Gdy po latach gang powraca i ponownie sieje spustoszenie, bohater gracza stara się go powstrzymać.

Mechanika

Dodatek RAGE 2: Rise of the Ghosts wzbogaca podstawową wersję gry o nową lokację zwaną Overgrown City, a także kontrolującą ją frakcję - tytułowe Duchy, czyli gang znany z pierwszej części gry, który bardzo się zmienił od czasu zakończenia „jedynki”. Twórcy przygotowali także wątek fabularny powiązany z Ghostami, który odkrywamy stopniowo, grając w rozszerzenie.

DLC wprowadza również kilka przedmiotów - broń o nazwie Feltrite Laser Launcher, nową zdolność specjalną Pustka (ang. Void) oraz tzw. Motocykl Duchów (ang. Ghost Motorcycle), czyli pojazd, który możemy odnaleźć w nowej lokacji i zabrać do swojego garażu (można go używać także w podstawowej kampanii Rage 2).

Tryby gry

RAGE 2: Rise of the Ghosts nie wprowadza żadnych nowych trybów rozgrywki. Podstawą zabawy nadal jest tutaj kampania fabularna.

Kwestie techniczne

Pod względem technologicznym dodatek RAGE 2: Rise of the Ghosts nie wprowadza żadnych zmian w oprawie graficznej podstawowej wersji gry. Otrzymujemy jednak nieco inaczej wyglądającą lokację, a także przeciwników, pojazdy i bronie. Na szczególną uwagę zasługują tutaj modele antagonistów - ich projekty przywodzą na myśl skojarzenia z nadnaturalnymi siłami, m.in. z magią oraz kultem voodoo.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do RAGE 2: Powstanie Duchów

Klasyfikacja PEGI RAGE 2: Powstanie Duchów

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe RAGE 2: Powstanie Duchów

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3-3570 3.4 GHz / AMD Ryzen 3 1300X 3.5 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 3 GB GeForce GTX 780 / Radeon R9 280 lub lepsza
  • Windows 7/8.1/10 64-bit
  • Rekomendowane:
  • Intel Core i7-4770 3.4 GHz / AMD Ryzen 5 1600X 3.6 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 8 GB GeForce GTX 1070 / Radeon RX Vega 56 lub lepsza
  • Windows 7/8.1/10 64-bit
Premiera RAGE 2: Rise of the Ghosts, Magic: The Gathering Arena opuszcza wczesny dostęp i inne wieści
Premiera RAGE 2: Rise of the Ghosts, Magic: The Gathering Arena opuszcza wczesny dostęp i inne wieści

wiadomość27 września 2019

Dziś piszemy o premierach karcianki Magic: The Gathering Arena oraz dodatku The Rise of the Ghosts do RAGE 2, wczesnym dostępie Infinity: Battlescape i dacie debiutu dema The Black Masses. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Nowości w RAGE 2 i zajawka dodatku Rise of the Ghosts
Nowości w RAGE 2 i zajawka dodatku Rise of the Ghosts

wiadomość10 czerwca 2019

Jeszcze w tym roku RAGE 2 otrzyma DLC zatytułowane Rise of the Ghosts. Poza tym zespoły id Software i Avalanche Studios przygotowują szereg nowości, które trafią do gry w ramach darmowych aktualizacji.

RAGE 2 - poznaliśmy plany rozwoju gry
RAGE 2 - poznaliśmy plany rozwoju gry

wiadomość11 maja 2019

Firma Bethesda oraz studia id Software i Avalanche ujawniły plany rozwoju gry RAGE 2 po premierze. Obejmują one regularne aktualizacje z nową zawartością oraz dwa duże płatne dodatki DLC.

PC
PS4
XONE