Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS4
Okładka Stardust Odyssey (PS4)

Stardust Odyssey PS4

Kosmiczna strzelanka przygotowana z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej. W Stardust Odyssey zasiadamy za sterami statku kosmicznego i bierzemy udział w misjach polegających na ochronie konwojów przed atakami przeciwników.

Akcji | FPP | multiplayer | indie | kooperacja | statki kosmiczne | strzelanki | PlayStation VR | rzeczywistość wirtualna

Sony PlayStation 4
Okładka Stardust Odyssey (PS4)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS4:

marzec2020

Stardust Odyssey jest kosmiczną strzelanką stworzoną z myślą o zestawach rzeczywistości wirtualnej. Produkcja została opracowana przez niezależny francuski zespół Agharta Studio.

Fabuła

Stardust Odyssey przenosi nas w podróż do oryginalnego uniwersum inspirowanego dziełami francuskich artystów, jak Jean Giraud (znany pod pseudonimem Moebius) oraz Jean-Claude Mezieres. Poza tym wśród źródeł inspiracji dla swojego dzieła deweloperzy wymieniają kultury orientalne oraz historię Jedwabnego Szlaku. Choć podróże międzygwiezdne są tu na porządku dziennym, nauka i technologia ustępują miejsca magii i fantastyce. Głównym bohaterem omawianej produkcji jest pilot statku kosmicznego znanego jako Ethercraft. Protagonista musi odnaleźć dziewięć Reliktów i przy ich pomocy przywrócić równowagę we wszechświecie, któremu zagraża pochodzące z Otchłani zło.

Mechanika

W Stardust Odyssey akcję ukazano z perspektywy pierwszej osoby (FPP). Na grę składa się czternaście różnorodnych misji, których akcja toczy się ponad rozległymi pustyniami bądź pośród chmur. Zasiadając za sterami statku, musimy chronić konwoje (i siebie) przed atakami przeciwników, na czele których stają potężni Strażnicy pełniący rolę bossów. W miarę postępów zdobywamy rozmaite ulepszenia dla naszego okrętu, dzięki czemu z czasem możemy stawić czoła coraz większym wyzwaniom. Ponadto w grze pojawiają się spokojniejsze momenty pozwalające na odpoczęcie od wartkiej akcji w przytulnym namiocie i zamienienie kilku słów z postaciami neutralnymi.

Tryby gry

W Stardust Odyssey można grać w pojedynkę lub w trybie współpracy przez Internet.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna gry Stardust Odyssey prezentuje wysoki poziom wykonania. Podobać się może zwłaszcza jej unikalna stylistyka; statki kosmiczne wyglądają niczym unoszące się w powietrzu łodzie wykonane z drewna, kamienia, skóry oraz złota, a towarzyszą im olbrzymie, inspirowane morskimi istotami zwierzęta pomagające w transporcie ładunków.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-2  

Strefa PlayStation VR

Sprzęt i Gry na PSVR

Zobacz Więcej

Gry podobne do Stardust Odyssey

Wymagania wiekowe Stardust Odyssey

12+