Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePS4PC
Okładka End Space (PS4)

End Space

Symulator kosmiczny stworzony z myślą o zestawach do wirtualnej rzeczywistości. W End Space gracz wciela się w pilota statku kosmicznego zatrudnionego przez potężną korporację handlową The United Trade Consortium.

Symulacje | FPP | science fiction | symulator kosmiczny | statki kosmiczne | PlayStation VR | rzeczywistość wirtualna

Okładka End Space (PS4)

data premiery gry:

21kwi2016

PC

19wrz2017

PS4
Kolekcja gier
Obserwuj grę

End Space to symulator kosmiczny opracowany przez niezależny zespół Orange Bridge Studios. Produkcja powstała z myślą o urządzeniach Samsung Gear VR, jednak z czasem doczekała się konwersji na inne platformy, na których liście pojawia się PC i PS4. Tytuł wymaga do działania gogli wirtualnej rzeczywistości.

Fabuła

End Space przenosi gracza w daleką przyszłość, kiedy to galaktyczny handel niemal w całości znajduje się pod kontrolą The United Trade Consortium. Firma zawdzięcza swoją wysoką pozycję przede wszystkim stworzeniu sieci tuneli czasoprzestrzennych, znacznie ułatwiających międzygwiezdne podróże, a także opracowaniu napędu Hyperluminal Drive, dzięki któremu mniejsze statki kosmiczne mogą szybko pokonywać monstrualne odległości.

W pogoni za cennymi surowcami siły owej korporacji zawędrowały do Sektora Tartarus, by objąć go swoim protektoratem. Na miejscu szybko uformował się jednak ruch oporu – Tartarus Liberation Front – którego członkowie prowadzą z UTC wojnę podjazdową. Gracz wciela się w nowo zatrudnionego przez firmę pilota, a zadaniem, jakie zostaje przed nim postawione, jest nie tylko stawienie czoła rebeliantom, lecz także obrona przed ich zakusami ściśle tajnej technologii.

Mechanika

W wydanym na platformę PC i PS4 End Space akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). W trakcie zabawy zasiadamy za sterami najnowszego nabytku The United Trade Consortium, czyli statku bojowego Minos Starfighter. Filarem rozgrywki są starcia z adwersarzami – dzięki technologii zastosowanej w naszym wehikule, wrogów namierzamy poprzez poruszanie głową.

Podczas kolejnych potyczek robimy użytek z rozbudowanego arsenału – do oponentów strzelamy między innymi z broni laserowej i wyrzutni rakiet. Realizując następujące po sobie kontrakty, stopniowo pniemy się po szczeblach wojskowej kariery, w nagrodę otrzymując zarówno zupełnie nowe uzbrojenie, jak i rozmaite ulepszenia, które zwiększają nasz potencjał bojowy.

Kwestie techniczne

End Space cechuje się wysokiej jakości oprawą graficzną – uwagę zwracają przede wszystkim zaawansowane efekty specjalne towarzyszące kosmicznej wymianie ognia oraz dopracowane z dbałością o detale modele statków kosmicznych.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI End Space

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe End Space

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-4590 3.3 GHz / AMD FX-8350 4.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 4 GB GeForce GTX 970 / Radeon R9 290 lub lepsza
  • 3 GB HDD
  • Windows 7
PS4
PC