Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Flotsam (PC)
OkładkaFlotsam (PC)

Flotsam PC

Flotsam to niekonwencjonalny city builder. Zadaniem gracza jest rozbudowa miasta w postapokaliptycznym świecie, w którym planeta uległa całkowitemu zatopieniu. Za produkcję odpowiada studio Pajama Llama Games.

Strategiczne | ekonomiczne | postapokalipsa | survival | indie | budowa miasta

Flotsam Premiera PC

wczesny dostęp

26września2019

2022

Steam

2022

producent: Pajama Llama Games wydawca: Pajama Llama Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Flotsam jest strategią typu city builder osadzoną w niestandardowych realiach. Gracz musi zbudować miasto dryfujące na wodzie, wykorzystując do tego śmieci pływające na powierzchni. Za produkcję odpowiada studio Pajama Llama Games. Wydania podjęło się natomiast Kongregate.

Fabuła

Świat przedstawiony w Flotsam uległ zagładzie. Planeta stała się wielkim oceanem, który pochłonął cały dorobek ludzkości. Zadaniem gracza jest rozbudowa pływającego miasta i spełnienie podstawowych potrzeb jego mieszkańców.

Mechanika

Flotsam modyfikuje mechaniki znane z klasycznych gier klasyfikowanych do gatunku. Gracz może zbudować szereg różnego rodzaju budowli oraz łodzi. W tym celu musi zgromadzić odpowiednią ilość konkretnych śmieci, stanowiących pozostałości po upadłej cywilizacji. Znalezienie ich wymaga ciągłego przemieszczania miasta po powierzchni planety; samo miasto jest przy tym w ciągłym ruchu, w większości niezależnym od gracza. Kontrolowane manewry naszą osadą można wykonywać za pomocą specjalnych holowników.

Nie wszystko w świecie gry uległo zatopieniu. Część wysokich konstrukcji wystaje nad powierzchnię wody. Znaleźć w nich można różnego rodzaju surowce, w tym paliwo do łodzi. W ruinach tych chowają się także ludzie szukający schronienia oraz handlarze, u których można wymieniać towary. Należy jednak uważać, by miasto nie zderzyło się z konstrukcją, co może spowodować wiele zniszczeń. Kolizje z wystającymi obiektami nie są jednak jedynym zagrożeniem – w oceanie żyje wiele agresywnych stworzeń, które w każdej chwili mogą zaatakować.

Mieszkańcy miasta oczekują dostępu do słodkiej wody oraz jedzenia, a gracz musi zapewnić stałe ich dostawy. W tym celu należy zbierać wodę deszczową oraz polować na różnego rodzaju morskie stworzenia.

Kwestie techniczne

Flotsam oferuje trójwymiarowe środowisko obserwowane w perspektywie izometrycznej, ukazane w kreskówkowej konwencji. Mimo apokaliptycznej tematyki grafika utrzymana jest w bardzo jasnych barwach.

Przemieszczając się po planecie, natrafić można na różnorodne zatopione konstrukcje, będące jedynym urozmaiceniem monotonnej otchłani oceanu. Obiekty wystające na powierzchnię są natomiast interaktywne i służą jako źródło surowców.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.1 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Flotsam cena w dniu premiery: 89,99 PLN

Wymagania wiekowe Flotsam: Odpowiednia dla każdego wieku.

Flotsam Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 650 lub lepsza
  • 600 MB HDD
  • Windows 7 SP1