Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Ultimate Epic Battle Simulator (PC)

Ultimate Epic Battle Simulator PC

Ultimate Epic Battle Simulator od Brilliant Game Studios pozwala na symulowanie średniowiecznych/starożytnych bitew, w których mogą brać udział dziesiątki tysięcy jednostek.

Strategiczne | sandbox | humorystyczne | indie | elementy symulacyjne

PC Windows
Okładka Ultimate Epic Battle Simulator (PC)

Angielskie napisyAngielskie napisy

data premiery gry w wersji PC:

12kwietnia2017

wczesny dostęp

2czerwca2017

2czerwca2017

Steam

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Jak wskazuje tytuł, Ultimate Epic Battle Simulator jest symulatorem pola bitwy, opracowanym przez niezależne studio Brilliant Game Studios. Produkcja została wydana na platformie PC.

Mechanika

Ultimate Epic Battle Simulator pozwala na symulowanie starć na olbrzymią skalę, w których mogą brać udział dziesiątki tysięcy jednostek. Choć rekomendowana przez twórców liczba żołnierzy obecnych jednocześnie na ekranie wynosi dziesięć tysięcy, posiadacze odpowiednio mocnych komputerów mogą postawić naprzeciw siebie znacznie potężniejsze oddziały. Całość okraszono solidną dawką specyficznego humoru, objawiającego się przede wszystkim w tym, kogo wystawiamy do walki.

Na polu bitwy mogą spotkać się ze sobą zróżnicowani wojownicy (a w wybranych przypadkach raczej „wojownicy”). Ich szeroki wachlarz otwierają rzymscy centurioni, średniowieczni rycerze, Spartiaci oraz Persowie. Na tym jednak obszerne zestawienie się nie kończy – w potyczkach mogą uczestniczyć również orkowie i trolle, a nawet Święci Mikołajowie, pingwiny i kurczaki. Każda z jednostek dysponuje unikalnym rodzajem ataku i choć wydawać by się mogło, że w pewnych konfiguracjach jedna ze stron konfliktu ma wyraźną przewagę nad siłami przeciwnika, nic nie jest tutaj przesądzone.

Walki rozgrywane są w zróżnicowanych środowiskach – od zimowych scenerii, przez szczyty gór i tereny pustynne, aż po zielone łąki. Prezentowane wydarzenia możemy obserwować z dowolnej perspektywy, co pozwala na uzyskanie szerszego wglądu w przebieg starcia.

Kwestie techniczne

Ultimate Epic Battle Simulator na platformie PC działa w oparciu o technologię Unity. Silnik został poddany rozmaitym modyfikacjom, co pozwoliło na utrzymanie stosunkowo wysokiej jakości trójwymiarowej oprawy graficznej przy imponującej liczbie jednostek widocznych jednocześnie na ekranie. Całości dopełnia dynamiczny system oświetlenia oraz pełna detali warstwa dźwiękowa – bitwom towarzyszą realistyczne okrzyki wojowników, a także charakterystyczne odgłosy wydawane przez biorące w nich udział zwierzęta.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 131 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.2 / 10 na podstawie 428 głosów czytelników.

Gry podobne do Ultimate Epic Battle Simulator

Wymagania wiekowe Ultimate Epic Battle Simulator

12+

Wymagania sprzętowe Ultimate Epic Battle Simulator

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-4590 3.3 GHz
  • 8 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTS 450/Radeon HD 5770 lub lepsza
  • 5 GB HDD
  • Windows Vista/8/10
Zapowiedź Ultimate Epic Battle Simulator 2; są wymagania sprzętowe na PC
Zapowiedź Ultimate Epic Battle Simulator 2; są wymagania sprzętowe na PC

wiadomość30 stycznia 2021

Brilliant Game Studios zaprezentowało zwiastun kontynuacji swojego szalonego symulatora epickich bitew. Poznaliśmy też minimalne i zalecane wymagania sprzętowe.

Ultimate Epic Battle Simulator za darmo
Ultimate Epic Battle Simulator za darmo

wiadomość28 stycznia 2021

Ultimate Epic Battle Simulator, niezależna gra sandboxowa firmy Brilliant Game Studios, jest przez najbliższe dni do zgarnięcia całkowicie za darmo.