Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneSwitch
Okładka Pikmin 4 (Switch)
OkładkaPikmin 4 (Switch)

Pikmin 4 Switch

Czwarta odsłona cyklu stworzonego przez legendarnego Shigeru Miyamoto. W trakcie rozgrywki gracze kontrolują niewielkie grupki sympatycznych miniaturowych obcych, którzy zagubili się na nieznanej im planecie.

Strategiczne | science fiction | elementy logiczne | tytuły ekskluzywne Nintendo | Find Your Next Game

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Pikmin 4 Premiera Switch

2023

producent: Nintendo wydawca: Nintendo

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

E3 2021

Pikmin 4 na konsoli Wii U to kolejna odsłona serii produkcji strategiczno-logicznych, za której powstanie odpowiada firma Nintendo oraz legendarny twórca Shigeru Miyamoto, majacy na koncie marki takie jak Super Mario Bros. czy The Legend of Zelda. Pierwsza część serii, zatytułowana Pikmin, zadebiutowała w 2001 roku na konsoli GameCube, szybko zyskując fanów, dzięki którym w 2004 i 2013 roku ukazały się bezpośrednie sequele tej produkcji.

Podobnie jak w poprzednich odsłonach serii, w trakcie rozgrywki gracze kontrolują pojedyncze lub niewielkie grupki Pikminów. Są to miniaturowi obcy, którzy rozbili się na nieznanej im planecie i muszą naprawić swój statek, by bezpiecznie powrócić do domu. Osiągnąć ten cel mogą jednak jedynie zbierając niezbędne zasoby, których zdobycie jest dość ryzykowne i wymaga poświęceń. Pikmin 4 łączy cechy prostej strategii i gry logicznej, stawiającej przed graczami różnego rodzaju łamigłówki związane z przeszkodami terenowymi. Podobnie jak poprzednicy, gra pozwala na wspólną zabawę kilku osób.

Tryb gry: single / multiplayer  

Oczekiwania czytelników: 9.3 / 10 na podstawie 21 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Pikmin 4: Odpowiednia dla każdego wieku.