Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCSwitchiOS
Okładka Tangle Tower (PC)

Tangle Tower

Tangle Tower to przygodówka z elementami zręcznościowymi. Gracz wciela się w detektywa Grimoire’a i próbuje rozwikłać tajemnicę morderstwa pewnej kobiety. Za powstanie gry odpowiada niewielkie studio SFB Games.

Przygodowe | detektywistyczne | 2D | elementy zręcznościowe | indie

Okładka Tangle Tower (PC)

producent: SFB Games

wydawca: SFB Games

data premiery gry:

19wrz2019

iOS

22paź2019za 8dni

Switch PC

Tangle Tower to przygodówka wzbogacona o elementy zręcznościowe. Stanowi ona kontynuację wydanej w 2014 roku gry Detective Grimoire. W czasie przygody gracz eksploruje tytułową twierdzę w celu rozwikłania tajemnicy morderstwa. Za opracowanie produkcji odpowiada studio SFB Games.

Fabuła

Fabuła Tangle Tower obraca się wokół morderstwa Freyi Fellow. Problem w tym, że jedynym podejrzanym o dokonanie tej zbrodni jest... obraz. Gracz wciela się w detektywa Grimoire’a, który wraz ze swoją asystentką – Sally – stara się rozwiązać tajemnicę.

Mechanika

Tangle Tower zalicza się do nurtu gier przygodowych. Gracze eksplorują kolejne pomieszczenia znajdujące się w tytułowej twierdzy, rozwiązują różnego rodzaju łamigłówki logiczne, rozmawiają z postaciami niezależnymi oraz zaliczają sekcje zręcznościowe.

Każdy z NPC-ów ma swoje tajemnice i przedstawia własną wersję wydarzeń. Do rozwiązania zagadki wymagana jest konfrontacja zeznań z odkrytymi dowodami.

Kwestie techniczne

Tangle Tower oferuje dwuwymiarową grafikę utrzymaną w estetycznej kreskówkowej stylistyce.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Tangle Tower

12+

Wymagania sprzętowe Tangle Tower

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core i3, 2 GB RAM, karta grafiki Intel HD lub lepsza, 550 MB HDD, Windows 7

iOS
Switch
PC