Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCiOSAND
Okładka Detective Grimoire (PC)
OkładkaDetective Grimoire (PC)

Detective Grimoire

Detective Grimoire to dostępna na Androida detektywistyczna przygodówka zespołu SFB Games. Podczas zabawy prowadzimy dochodzenie w sprawie śmierci na bagnach, w którym głównym podejrzanym jest legendarny potwór będący lokalną atrakcją turystyczną.

Przygodowe | detektywistyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Detective Grimoire Premiera

2sty2014

iOS AND PC

producent: SFB Games wydawca: SFB Games Strona oficjalna

Detective Grimoire to detektywistyczna gra przygodowa. Jest to kontynuacja darmowej przeglądarkowej produkcji z 2007 roku i oba projekty wyszły spod ręki pracowników studia SFB Games.

Gra toczy się na terenie dziwnego parku rozgrywki zlokalizowanego w samym środku rozległych bagien. Jego główną atrakcją jest miejsce znane jako Boggy's Bog, które rzekomo zamieszkiwane jest przed tajemnicza obcą kreaturę. Akcja zaczyna się, gdy na terenie parku dochodzi do morderstwa i wszystko wskazuje na to, że sprawcą jest właśnie wspomniany potwór z bagien. My wcielamy się detektywa, który zostaje wezwany na miejsce, aby odkryć prawdę. Szybko okazuje się, że w tej sprawie jest znacznie więcej podejrzanych niż to się początkowo wydawało.

Detective Grimoire w większości pozostaje wierne tradycjom detektywistycznych przygodówek. Podczas zabawy przeszukujemy więc lokacje, gromadzimy dowody i poszlaki, prowadzimy rozmowy ze świadkami i rozwiązujemy zagadki logiczne. Gra posiada automatycznie aktualizowany wirtualny dziennik, gdzie umieszczane są wszystkie odkryte przez nas kluczowe dla śledztwa fakty.

Nieco odmiennie od standardów gatunku zrealizowano przesłuchiwanie podejrzanych. Te czynności mają postać minigierki logicznej, w której zadajemy pytania i pokazujemy rozmówcom znalezione wskazówki. Rezultaty tych konwersacji generują w umyśle detektywa myśli oraz idee i musimy je połączyć w pasujące do siebie pary, co pozwala bohaterowi dojść do konkretnych konkluzji.

Detective Grimoire wykonane zostało w pełnym dwuwymiarze, przy zastosowaniu dosyć nietypowej, ale atrakcyjnej stylistyki. Autorzy zaimplementowali także pomocny system podświetlający wszystkie interaktywne miejsca i przedmioty na ekranie.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Detective Grimoire: Odpowiednia dla każdego wieku.

Detective Grimoire Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Penium 2.33 GHz
  • 512 MB RAM
  • 200 MB HDD
  • Windows XP
iOS
AND
PC