Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweiOSAND
Okładka Layton Brothers Mystery Room (iOS)

Layton Brothers Mystery Room

Layton Brothers Mystery Room to dostępna na Androida mobilna gra przygodowa. Opowiada ona o detektywach Scotland Yardu zajmujących się najdziwniejszymi sprawami. Podczas zabawy szukamy dowodów i poszlak, gromadzimy zeznania oraz przesłuchujemy podejrzanych.

Przygodowe | detektywistyczne

Okładka Layton Brothers Mystery Room (iOS)

producent: Level 5

wydawca: Level 5

Strona oficjalna

data premiery gry:

27cze2013

iOS

26lis2013

AND

Layton Brothers Mystery Room to wydana na Androida detektywistyczna przygodówka. Opracowało ją japońskie studio Level-5. Produkcja korzysta z modelu Free-2-Play. Za darmo pobieramy swojego rodzaju demo z kilkoma pierwszymi sprawami, a dostęp do kolejnych kupujemy w ramach mikropłatności.

Produkcja opowiada o przygodach inspektora Alfendiego Laytona oraz jego nowej asystentki - młodej detektyw imieniem Lucy Baker. Duet ten stacjonuje w londyńskim Scotland Yardzie i zajmuje się wyłącznie najdziwniejszymi sprawami. Jednocześnie scenariusz został napisany z dużym poczuciem humoru, więc pomimo często makabrycznej tematyki fabuła potrafi autentycznie rozbawić. W trakcie zabawy musimy m.in. rozwiązać zagadkę śmierci uduszonej kobiety, której ciało znaleziono na hotelowym balkonie, z jedna ręką wewnątrz kanapki. Innym razem musimy odkryć który z dwóch podejrzanych zamordował mężczyznę w jego własnym mieszkaniu, co nie jest łatwe, gdyż nikt nie może znaleźć narzędzia zbrodni.

Gra jest tradycyjną przygodówką, więc większość zabawy polega na eksplorowaniu lokacji, prowadzeniu rozmów i rozwiązywaniu zagadek. Każda sprawa podzielona jest na trzy etapy. Najpierw dokładnie przeszukujemy miejsce zbrodni, szukając dowodów i poszlak. Następnie za ich pomocą musimy wykazać sprzeczności, jakie zawarte są w aktach sprawy, co najczęściej wymaga przesłuchania świadków. Ostatnim etapem jest konfrontacja ze sprawcą. Każdy z nich spróbuje wyłgać się od kary i naszym zadaniem jest znalezienie dziur logicznych w jego argumentacji.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe Layton Brothers Mystery Room

12+

Najlepsze mobilne gry detektywistyczne
Najlepsze mobilne gry detektywistyczne

wiadomość30 sierpnia 2015

W najnowszym krótkim przeglądzie gier mobilnych proponujemy zainteresowanie się trzema produkcjami pozwalającymi poczuć się jak prawdziwy detektyw.

Android w natarciu - przegląd najlepszych gier września na mobilny system firmy Google
Android w natarciu - przegląd najlepszych gier września na mobilny system firmy Google

wiadomość28 października 2013

W kolejnym przeglądzie najlepszych produkcji na Androida omawiamy strategię tower defense Kingdom Rush Frontiers, zombiakową strzelankę Dead on Arrival 2, wyścigi gokartów Sonic & Sega All-Stars Racing, detektywistyczną przygodówkę Layton Brothers Mystery Room, taktyczną turówkę Breach & Clear oraz RPG-i Heroes of Loot ,Final Fantasy V i Reaper.

iOS w natarciu - przegląd najlepszych gier czerwca
iOS w natarciu - przegląd najlepszych gier czerwca

wiadomość26 lipca 2013

W najnowszym przeglądzie najlepszych gier na iOS omawiamy strategie Kingdom Rush: Frontiers i XCOM: Enemy Unknown, przygodówkę Layton Brothers Mystery Room, MOBA Solstice Arena, wyścigi Colin McRae Rally oraz gry logiczne Where's My Mickey? i Icebreaker: A Viking Voyage.

iOS
AND