Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 28 października 2013, 07:45

Android w natarciu - przegląd najlepszych gier września na mobilny system firmy Google

W kolejnym przeglądzie najlepszych produkcji na Androida omawiamy strategię tower defense Kingdom Rush Frontiers, zombiakową strzelankę Dead on Arrival 2, wyścigi gokartów Sonic & Sega All-Stars Racing, detektywistyczną przygodówkę Layton Brothers Mystery Room, taktyczną turówkę Breach & Clear oraz RPG-i Heroes of Loot ,Final Fantasy V i Reaper.

Witamy w kolejnym wydaniu naszego cyklu przybliżającego najlepsze tytułu, jakie ukazały się w minionym miesiącu na urządzeniach z systemem Android. Tym razem coś dla siebie znajdą miłośnicy strzelanek, zręcznościówek, gier logicznych oraz strategii.

Kingdom Rush Frontiers

Doczekaliśmy się wreszcie androidowej wersji Kingdom Rush Frontiers, czyli najnowszej odsłony jednego z najlepszych cykli tower defense. Gra nie przynosi może żadnych rewolucyjnych rozwiązań (choć obecność bohaterów w stylu znanym z RTS-ów to wciąż rzadkość w tym gatunku), ale oferuje za to perfekcyjnie dopracowane mechanizmy rozgrywki. Mapy są bardzo różnorodne i wyśmienicie zbalansowane, a całość niedorzecznie wręcz wciąga. Jeśli lubicie strategie mobilne to powinna to być dla Was pozycja obowiązkowa.

Kingdom Rush Frontiers na Google Play (10 zł)

Gra dostępna również na iOS

Dead on Arrival 2

Osobom mającym ochotę wymordować hordy zombie polecamy Dead on Arrival 2. Jest to strzelanka, w której akcję ukazano z kamery umieszczonej wysoko nad głowami postaci. Cała grafika jest w pełni trójwymiarowa i robi duże wrażenie, zwłaszcza na urządzeniach z Tegra 4. Możemy bawić się samotnie lub w trybie multiplayer dla maksymalnie czterech osób. Akcja jest szybka, ale sterowanie zostało bardzo dobrze przemyślane, a dodatkową atrakcją jest potężny wybór uzbrojenia oraz modyfikacji, które możemy na nim zainstalować. Wszystko w sumie składa się na bardzo udaną strzelankę, potrafiąca zapewnić długie godziny zabawy.

Dead on Arrival 2 na Google Play (za darmo)

 

Sonic & Sega All-Stars Racing

Miłośnikom lżejszych klimatów polecamy Sonic & Sega All-Stars Racing . Jest to gra wyścigowa, w której bierzemy udział w wyścigach potężnych gokartów, za kierownicami których siedzą najsłynniejsze postacie z długiej historii wydawniczej firmy Sega. Produkcja jest okrojona w porównaniu z konsolowym i pecetowym pierwowzorem, ale i tak jest to najlepszy kart racer jaki można znaleźć na urządzeniach mobilnych. Dostępnych jest szesnaście torów i każdy z nich zapełniony został szalonymi zakrętami, rozpadlinami oraz pułapkami. Najlepsza zabawa jest w trybie multiplayer, ale nawet ścigając się przeciwko sztucznej inteligencji będziecie się bardzo dobrze bawili.

Sonic & Sega All-Stars Racing na Google Play (8 zł)

Gra dostępna również na iOS

Layton Brothers Mystery Room

We wrześniu na Androida zawitała również gra Layton Brothers Mystery Room. Jest to bardzo udana detektywistyczna przygodówka, w której zajmujemy się rozwiązywaniem dziwnych zagadek kryminalnych w Londynie. Każda sprawa podzielona jest na trzy etapy – zbierania dowodów, przesłuchiwania świadków i podejrzanych oraz ostatecznej konfrontacji ze sprawcą, gdzie musimy obalić jego alibi i wykazać nieścisłości w zeznaniach. Zagadki są wyśmienite, a cała fabuła jest pełna wysokiej próby humoru. Gra dostępna jest za darmo i w takiej wersji oferuje pierwsze dochodzenie. Kolejne kupujemy poprzez mikropłatności.

Layton Brothers Mystery Room na Google Play (za darmo)

Gra dostępna również na iOS

Heroes of Loot

Fanów zręcznościowych RPG-ów zainteresować powinna gra Heroes of Loot. Produkcja utrzymana jest w stylistyce retro i została zainspirowana automatowym przebojem Gauntlet. Gracze wybierają jedną z czterech klas, a następnie zostają wrzuceni do podziemi pełnych potworów, pułapek i skarbów. Układ lochów jest generowany losowo, dzięki czemu kampanię można przechodzić wielokrotnie bez uczucia nudy. Wszystko to jest stosunkowo standardowe, ale gra nadrabia brak innowacji mocno odskulowym podejściem do swojej tematyki. Całość nie przypomina bowiem współczesnych hack-n-slashy pokroju Diablo. Zamiast tego walka jest szalenie dynamiczna i głównie zręcznościowa, co upodabnia projekt niemalże do automatowej strzelanki.

Heroes of Loot na Google Play (8 zł)

Gra dostępna również na iOS

Final Fantasy V

Doczekaliśmy się wreszcie premiery androidowej wersji Final Fantasy V. To jedna z najlepszych odsłon tego cyklu w historii, a wydanie mobilne skutecznie przenosi tę przygodę na ekrany mobilne. Otrzymujemy więc olbrzymiego jRPG-a z masą ciekawych postaci, licznymi zwrotami fabuły i dopracowanym turowym systemem walki. Pod względem mechanizmów rozgrywki jest to jedna z najbardziej rozbudowanych części serii i oferuje zwłaszcza dużo opcji w kwestii rozwoju bohaterów. W porównaniu z 16-bitowym pierwowzorem mechanizmy zabawy i i scenariusz pozostały praktycznie bez zmian. Znacząco ulepszono natomiast grafikę, a interfejs gruntownie przerobiono, dzięki czemu sprawdza się on na ekranach dotykowych znacznie lepiej niż mobilna konwersja Final Fantasy IV.

Final Fantasy V na Google Play (36 zł)

Gra dostępna również na iOS

Breach & Clear

Kolejną spóźnioną konwersją z iOS było Breach & Clear. W tym wypadku nie musieliśmy jednak czekać niedługo, bo raptem niecałe dwa miesiące. Jest to turowa strategia, w której dowodzimy czteroosobowym oddziałem specjalnym i realizujemy niebezpieczne misje w różnych zakątkach świata. Większość zadań sprowadza się do błyskawicznego wyeliminowania wszystkich wrogów na mapie. Autorzy przygotowali system rozgrywki o sporym poziomie taktycznej głębi i realizmu. Każdą akcję trzeba tutaj solidnie zaplanować, gdyż lekkomyślność prawie zawsze kończy się śmiercią podwładnych. Niewiele jest tego typu produkcji na urządzeniach mobilnych, więc warto ją wypróbować. Zwłaszcza, że ciekawym mechanizmom zabawy towarzyszy bardzo atrakcyjne wykonanie.

Breach & Clear na Google Play (12 zł)

Gra dostępna również na iOS

Reaper

Ostatnią produkcją, którą chcemy Wam polecić jest Reaper - Tale of a Pale Swordsman. Gra stanowi mieszankę platformówki i zręcznościowego RPG. Sercem rozgrywki jest rozbudowany system walki, oferujący bogaty wybór technik i ataków specjalnych, co dobrze się składa, gdyż starcia są tym, czym zajmujemy się podczas większości kampanii. Przeciwników charakteryzuje spora różnorodność i każdy typ wymaga zastosowania innej strategii. Nie zabrakło również starć z bossami oraz systemu rozwoju bohaterów. Gra oparta jest na modelu darmowym z mikropłatnościami, ale można w nią z przyjemnością władować kilkadziesiąt godzin bez wydania grosza.

Reaper - Tale of a Pale Swordsman na Google Play (za darm0)

Gra dostępna również na iOS

Pozostałe gry

Sytuacja gier na Androida stale się poprawia i coraz częściej duże premiery mają miejsce jednocześnie na iOS i systemie Google. Uważamy, że nie ma jednak sensu powtarzać tych samych tytułów w obu przeglądach. Dlatego polecamy przeczytanie artykułu:

     - iOS w natarciu - przegląd najlepszych gier września

Wiele z opisanych w nim gier dostępnych jest bowiem również na Androida, w tym:

Shadowrun Returns

Angry Birds Star Wars II

FIFA 14

Pocket Trains