Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCiOSAND
Okładka Heroes of Loot (AND)
OkładkaHeroes of Loot (AND)

Heroes of Loot

Opracowana przez studio OrangePixel dwuwymiarowa zręcznościówka z elementami RPG, inspirowana znanym z automatów arcade klasykiem Gauntlet.

RPG | fantasy | 2D | indie | kooperacja | RPG akcji

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Heroes of Loot Premiera

11wrz2013

PC

12wrz2013

iOS AND

Gry podobne do Heroes of Loot

Iesabel

Soul Seeker

Legacy Quest

Heroes of Loot to zręcznościowa gra RPG wykonana w stylistyce retro. Wyprodukowało ją niezależne studio OrangePixel, które ma na koncie również takie gry jak Meganoid 2, Mini Army czy INC: The Beginning.

Głównym źródłem inspiracji był dla autorów automatowy klasyk Gauntlet. W Heroes of Loot wcielamy się w poszukiwacza przygód eksplorującego pełne potworów podziemia, których struktura generowana jest losowo przy każdym rozpoczęciu nowej rozgrywki. Do wyboru są cztery postacie, każda z własnym stylem walki. Wojownik wykorzystuje ciężki dwuręczny topór. Valkyria preferuje dwa sztylety. Elf stawia na ataki dystansowe za pomocą łuku, a Czarodziej koncentruje się na zaklęciach bojowych.

Inspirowanie się cyklem Gauntlet oznacza, że rozgrywka mocno odbiega od tego, do czego przyzwyczaiła nas seria Diablo i jej naśladowcy. W Heroes of Loot tempo poruszania się po lochach przypomina raczej automatowe strzelanki. Podczas zabawy pędzimy jak szaleni od pomieszczenia do pomieszczenia, zbieramy złote monety i inne przedmioty oraz walczymy z hordami wrogów. Starcia są w pełni zręcznościowe i wymagają doskonałego refleksu. W grze nie znajdziemy rozbudowanej fabuły czy nawet typowego systemu rozwoju, co jeszcze bardziej upodobnia ten projekt do zręcznościówki. Wszystko to nie znaczy, że zabrało opcji ulepszania potencjału bojowego postaci. Umożliwia to system modyfikowania uzbrojenia. Dodatkową atrakcją jest tryb kooperacyjny dla dwóch osób.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: mała (do 50 MB)

Wymagania wiekowe Heroes of Loot: 12+

PC
iOS
AND