Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGiOSAND
Okładka Legacy Quest (iOS)

Legacy Quest

Roguelike’owe RPG akcji, opracowane we współpracy austriackiego studia Socialspiel Entertainment z uznaną firmą Nexon.

RPG | fantasy | roguelike | elementy zręcznościowe | crafting | RPG akcji

Okładka Legacy Quest (iOS)

data premiery gry:

10mar2016

iOS AND
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Legacy Quest to mobilne RPG akcji korzystające z modelu darmowego z mikropłatnościami. Grę wyprodukowało austriackie studio Socialspiel Entertainment, a wydała firma Nexon.

Autorzy nie silili się na rozbudowaną fabułę. Wcielamy się po prostu w wojowników, którzy otrzymują okazję eksplorowania standardowej krainy fantasy, wypełnionej po brzegi potworami i czekającymi na zwiedzenie lochami. Rozgrywka przypomina typowe RPG akcji. Wydarzenia obserwujemy z kamery umieszczonej wysoko nad głowami bohaterów, a zabawa polega głównie na mordowaniu hord przeciwników za pomocą mocno zręcznościowego systemu walki. Autorzy nie zapomnieli także o wprowadzeniu mechaniki gromadzenia punktów doświadczenia i rozwijania za ich pomocą umiejętności postaci.

Jednocześnie Legacy Quest oferuje kilka ciekawych rozwiązań, rzadko spotykanych w mobilnych RPG-ach akcji. Przede wszystkim gracz dowodzi całą drużyną bohaterów i każdego jej członka musi wygenerować osobiście. W grze nie istnieje także nic, co umożliwiłoby wskrzeszanie poległych postaci i każda śmierć jest ostateczna. Ponadto autorzy opracowali rozbudowany system rzemiosła, oferujący pełną swobodę przy konstruowaniu nowych przedmiotów. Jednocześnie gdy heros pożegna się z życiem, cały jego ekwipunek zostaje wrzucony do wnętrza wirtualnego świata i od tego momentu ma szanse pojawić w jego wersjach istniejących na urządzeniach innych graczy. Takie rozwiązanie zapewnia użytkownikom stały wybór unikalnego uzbrojenia, zbroi oraz innych elementów ekwipunku.

Ciekawie prezentuje się także oprawa graficzna. Autorzy inspirowali się ośmiobitowymi RPG-ami, ale jednocześnie zaoferowali w pełni trójwymiarowy świat z licznymi nowoczesnymi efektami wizualnymi.

Minirecenzja Legacy Quest – niezły, ale nijaki „rogalik”

PLUSY:
  1. Zupełnie niezła, ale niczym niezaskakująca gra typu roguelike;
  2. Bardzo dobra i ciekawa stylistycznie oprawa graficzna.
MINUSY:
  1. Po kilku godzinach zabawy ma się wrażenie, że widziało się już wszystko;
  2. Źle zrealizowane menu, utrudniające rozgrywkę.

Smartfony i tablety to prawdziwa wylęgarnia gier typu roguelike. Fani gatunku mogą bawić się m.in. w Obslashin', Wayward Souls czy też Desktop Dungeons. Do tego grona zalicza się także Legacy Quest od studia Socialspiel, które zostało wydane przy wsparciu firmy Nexon – dużego gracza na rynku free-to-play.

Ogólne założenia Legacy Quest nie odbiegają od standardu gatunku, w związku z czym trafiamy do fantastycznej, pełnej potworów krainy, w której naszym głównym zadaniem jest zabijanie przeciwników. Fabuła nie ma w tym przypadku większego znaczenia, jednak deweloperzy nie wysilili się na tyle, by jej nijakość nadrobić gameplayem. Owszem, to kawał solidnej produkcji, w której w zasadzie wszystko jest w porządku, ale… no właśnie, jest tylko w porządku.

Chyba najpoważniejszą wadą Legacy Quest jest jej poprawność i niechęć do eksperymentowania. Gra przez to jest „rogalikiem” jak każdy inny i nie wyróżnia się z tłumu właściwie niczym. Podczas zabawy tłuczemy słabszych i silniejszych przeciwników, zbieramy łupy, rozwijamy postać itd. System poruszania się postaci jest całkiem fajnie zrealizowany i wykorzystuje m.in. mechanikę uników, ograniczanych przez konieczność ich odnawiania, więc trzeba je stosować z rozwagą. Ponadto tytuł oferuje różne klasy postaci, więc każdy może odnaleźć swój styl gry. Koniec końców rozgrywka jest jednak dość schematyczna i po kilku godzinach zaczyna się nudzić, zwłaszcza, jeżeli gracie w tego typu produkcje na co dzień.

Na plus z pewnością zalicza się oprawa graficzna. Charakteryzuje się ona ciekawym, kreskówkowym stylem z pewną domieszką uroku Minecrafta. Ponadto podczas przygody trafiamy do zróżnicowanych lokacji, napotykamy także sporą garść unikalnych potworków, więc w tym aspekcie jest bardzo dobrze.

Niestety to za mało, by uczynić z Legacy Quest majstersztyk. Gra jest po prostu niezła i nic więcej. Nie ma w niej tego czegoś, co sprawiałoby, że nie można oderwać się od zabawy. Po kilku godzinach ma się wrażenia, że widziało się wszystko, a sytuacji nie poprawia zagmatwane menu, utrudniające komfortową rozrywkę. Z drugiej strony aplikacja jest udostępniana w modelu free-to-play, więc tak czy siak warto sprawdzić i przekonać się na własnej skórze

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Gry podobne do Legacy Quest

Wymagania wiekowe Legacy Quest

odpowiednia dla każdego wieku

Legacy Quest - RPG akcji od studia Nexon rozpoczęło podbój rynku mobilnego
Legacy Quest - RPG akcji od studia Nexon rozpoczęło podbój rynku mobilnego

wiadomość11 marca 2016

Do dystrybucji w usługach App Store i Google Play trafiła gra Legacy Quest, czyli RPG akcji od firmy Nexon, które łączy klockową stylistykę z elementami roguelike.

Legacy Quest – zapowiedziano mobilne RPG akcji z elementami roguelike
Legacy Quest – zapowiedziano mobilne RPG akcji z elementami roguelike

wiadomość27 lutego 2015

Firma Nexon i studio Socialspiel Entertainment ogłosiły, że pracują nad mobilnym RPG akcji zatytułowanym Legacy Quest.

iOS
AND