Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 27 lutego 2015, 15:34

autor: Adrian Werner

Legacy Quest – zapowiedziano mobilne RPG akcji z elementami roguelike

Firma Nexon i studio Socialspiel Entertainment ogłosiły, że pracują nad mobilnym RPG akcji zatytułowanym Legacy Quest.

Firma Nexon i studio Socialspiel Entertainment zapowiedziały grę Legacy Quest, czyli mobilne RPG akcji wzbogacone elementami roguelike.

Na razie informacje na temat gry są bardzo skromne. Wiemy, że pozwoli ona eksplorować dosyć standardową krainę fantasy, wypełnioną po brzegi potworami i czekającymi na zwiedzenie lochami.

Rozgrywka przypominać ma typowe RPG akcji. Wydarzenia będziemy zatem obserwowali z kamery umieszczonej wysoko nad głowami bohaterów, a zabawa polegać ma głównie na mordowaniu hord przeciwników za pomocą mocno zręcznościowego systemu walki. Nie zabraknie oczywiście mechaniki gromadzenia punktów doświadczenia i rozwijania za ich pomocą umiejętności postaci.

Jednocześnie Legacy Quest zaoferuje kilka ciekawych rozwiązań, rzadko spotykanych w mobilnych RPG-ach akcji. Przede wszystkim gracz ma dowodzić całą drużyną bohaterów i każdego jej członka stworzy osobiście. W grze nie pojawi nic, co umożliwiłoby wskrzeszanie poległych postaci i każda śmierć będzie ostateczna. Ponadto autorzy obiecują rozbudowany system rzemiosła, oferujący pełną swobodę przy konstruowaniu nowych przedmiotów. Jednocześnie, gdy heros pożegna się z życiem, cały jego ekwipunek zostanie wrzucony do wnętrza wirtualnego świata i będzie mógł się pojawić w jego wersjach istniejących na urządzeniach innych graczy. Takie rozwiązanie ma zapewnić użytkownikom stały wybór unikalnego uzbrojenia, zbroi oraz innych elementów ekwipunku.

Ciekawie zapowiada się także oprawa graficzna. Autorzy inspirowali się ośmiobitowymi RPG-ami, ale jednocześnie zaoferują w pełni trójwymiarowy świat z licznymi nowoczesnymi efektami wizualnymi. Na pierwszym zwiastunie efekt końcowy prezentuje się imponująco.

Legacy Quest powstaje z myślą o urządzeniach mobilnych działających w oparciu o systemy iOS i Android. Premiera zaplanowana została na lato tego roku. Gra korzystać ma z modelu darmowego z mikropłatnościami.