Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 11 marca 2016, 12:29

autor: Adrian Werner

Legacy Quest - RPG akcji od studia Nexon rozpoczęło podbój rynku mobilnego

Do dystrybucji w usługach App Store i Google Play trafiła gra Legacy Quest, czyli RPG akcji od firmy Nexon, które łączy klockową stylistykę z elementami roguelike.

Po ponad dwunastu miesiącach od zapowiedzi doczekaliśmy się wreszcie premiery Legacy Quest, czyli mobilnego RPG akcji od firmy Nexon. Co ciekawe, tytuł wzbogacono elementami typowymi dla gier z gatunku roguelike.

Legacy Quest dostępne jest na urządzeniach mobilnych z systemami iOS i Android. Na obu platformach gra korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Twórcy nie przygotowali rozbudowanej fabuły. Mamy bohatera, lochy do zbadania i potwory do ubicia. Na przejście czeka ponad siedemdziesiąt podziemi zlokalizowanych w sześciu mocno odmiennych regionach. Do tego dochodzi siedem poziomów trudności, więc każdy dopasuje rozgrywkę do swoich umiejętności.

Podczas zabawy głównie eksplorujemy mapy i walczymy z potworami. Do wyboru są trzy klasy postaci – rycerz, łuczniczka oraz mag. System potyczek został ciekawie zrealizowany i oferuje sporo różnych manewrów, takich jak uniki, ataki specjalne czy turlanie się. Autorzy nie zapomnieli także o rozbudowanym systemie craftingu.

Nietypowym elementem jest wpisanie śmierci w rozgrywkę. Wzorem produkcji roguelike każdy zgon jest ostateczny, ale w Legacy Quest nie kończy on wcale zabawy. Zamiast tego zadanie kontynuują inni członkowie rodziny. Podczas zabawy rozwijaniu ulegają statystyki całej linii krwi i loch po lochu cały ród staje się coraz potężniejszy.