Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowe3DSANDiOS
Okładka Ace Attorney 5 (3DS)
OkładkaAce Attorney 5 (3DS)

Ace Attorney 5

Phoenix Wright: Ace Attorney - Dual Destinies

Ace Attorney 5 to prawnicza przygodówka firmy Capcom. Powraca w niej najsłynniejszy bohater cyklu, czyli adwokat Phoenix Wright. Zabawa polega na obronie niesłusznie oskarżonych.

Przygodowe | detektywistyczne | 2D | visual novel | prawnicze

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Ace Attorney 5 Premiera

25lip2013

3DS

13sie2014

iOS

24maj2017

AND

producent: Capcom wydawca: Capcom Strona oficjalna

Ace Attorney 5 to piąta (nie licząc gier pobocznych) odsłona cyklu prawniczych przygodówek firmy Capcom. Tym razem ojciec serii, czyli Shu Takimi, jedynie pomagał w produkcji. Na stołku głównego projektanta zastąpił go inny weteran tej marki - Takeshi Yamazaki, dzięki któremu otrzymaliśmy ciepło przyjęte Ace Attorney Investigations: Miles Edgeworth.

Akcja gry rozpoczyna się rok po wydarzeniach z części czwartej. Fabuła opowiada o powrocie do zawodu adwokata samego Phoenixa Wrighta, czyli bohatera pierwszych trzech odsłon cyklu. Jego pierwsza sprawa dotyczy eksplozji w budynku sądu. O podłożenie ładunku oskarżona zostaje chorowita licealistka imieniem Shinobu. Naszym zadaniem jest oczyszczenie jej z zarzutów. Przeciwnikiem Phoenixa w tej sprawie jest prokurator będący młodszym bratem znanego z poprzednich części Winstona Payne’a.

Podstawowe zasady zabawy pozostały takie jak w poprzednich częściach. Każda sprawa ponownie podzielona jest na dwa etapy w postaci śledztwa i rozprawy. W pierwszym z nich Wright odwiedza istotne dla dochodzenia lokacje, prowadzi rozmowy i szuka dowodów. Uzyskaną w ten sposób wiedzę wykorzystujemy następnie podczas rozprawy do przepytywania świadków i wytykania nieścisłości w zeznaniach. Autorzy wprowadzili również sporo nowych elementów. Najważniejszym z nich jest możliwość kontrolowania mimiki Wrighta, co wpływa na zachowanie jego rozmówców.

W przeciwieństwie do poprzednich części, które oferowały grafikę 2D, w Ace Attorney 5 wszystkie postacie są trójwymiarowymi modelami. Dotyczy to jednak tylko grywalnych fragmentów, a nie scenek przerywnikowych. Te ostatnie zachowały swój kreskówkowy charakter.

Tryb gry: single player  

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,9 / 10 na podstawie 20 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Ace Attorney 5: Odpowiednia dla każdego wieku.

3DS
iOS
AND