Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 października 2012, 12:25

autor: Sarge

Wieści ze świata (Borderlands Legends, BioShock: Infinite, Darksiders II) 23/10/12

Dziś piszemy m.in. o grze Borderlands Legends na urządzenia mobilne, przeglądarkowej produkcji BioShock Infinite: Industrial Revolution, screenie z nadchodzącego rozszerzenia do Darksiders II, a także dodatku DLC do Worms: Revolution. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Grand Theft Auto: Vice City

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto grę Grand Theft Auto: Vice City. Dzieło studia Rockstar North możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Produkcja kosztuje 2,49 euro (ok. 10 zł). Promocja potrwa do godziny 19:00.

Darksiders II

Na twitterowym koncie serii Darksiders pojawił się nowy screen z gry Darksiders II, któremu towarzyszy informacja, że „nowa przygoda czeka na Śmierć”. Oznacza to najprawdopodobniej rychłe nadejście kolejnego dodatku DLC do tej produkcji. Zdjęcie sugeruje zapewne, czego powinniśmy spodziewać się po tajemniczym rozszerzeniu.

Wieści ze świata (Borderlands Legends, BioShock: Infinite, Darksiders II) 23/10/12 - ilustracja #1
Screen najprawdopodobniej zwiastuje kolejny dodatek DLC

Vigil Games

Joe Madureira (współzałożyciel studia Vigil Games) ogłosił za pośrednictwem Facebooka, że opuszcza dotychczasowe miejsce pracy. Dyrektor kreatywny serii Darksiders uspokaja, że amerykański zespół deweloperski jest w dobrych rękach i powinniśmy spodziewać się od niego samych „niesamowitych” rzeczy. W tej chwili nie wiadomo, co Joe Madureira będzie robił po opuszczenia studia, w którym pracował ponad 7 lat.

Call of Duty: Black Ops II / Halo 4

Według danych serwisu VGChartz, ponad milion amerykańskich graczy złożyło zamówienie przedpremierowe na grę Call of Duty: Black Ops II w wersji na Xboksa 360 oraz na Halo 4. To pokazuje dużą siłę tych marek, a ich twórcy już teraz mogą liczyć na wysoką sprzedaż. Jeśli do powyższych wyników dodamy informację, że na trzecim miejscu plasuje się Call of Duty: Black Ops II w wersji na PlayStation 3 (ponad 640 tysięcy pre-orderów w samych Stanach Zjednoczonych), to dzieło studia Treyarch znowu ma szansę na wielomilionową sprzedać już w pierwszych dniach po premierze. Jednocześnie należy jednak pamiętać, że powyższe dane nie zostały potwierdzone przez wydawców.

Worms: Revolution

Jutro w serwisach cyfrowej dystrybucji Steam, PlayStation Network oraz Xbox Live zadebiutuje dodatek DLC Funfair Pack do gry Worms: Revolution. W jego skład wejdzie pięć nowych misji typu puzzle, cztery bronie oraz specjalny wygląd poziomów i elementów dla robali. Cena DLC została ustalona na poziomie 4,99 dolarów (ok. 16 złotych bez podatku VAT) lub 400 punktów Microsoftu.

Wieści ze świata (Borderlands Legends, BioShock: Infinite, Darksiders II) 23/10/12 - ilustracja #2
Funfair Pack DLC

Ace Attorney 5

W najnowszym numerze japońskiego magazynu Nintendo Dream pojawiła się informacja, że w nadchodzącej grze Ace Attorney 5 doczekamy się pełnego dubbingu. Oznacza to, że podłożone zostaną głosy pod wszystkie postacie w każdym dialogu występującym w nadchodzącej produkcji. To spora zmiana w serii, w której dotychczas mogliśmy słyszeć tylko pojedyncze słowa – same konwersacje były przedstawiane w formie tekstowej. Zapowiedź pełnego dubbingu to dobra informacja, choć z drugiej strony wydłuży to zapewne czas lokalizacji na rynek europejski, który już w przypadku poprzednich odsłon cyklu był bardzo długi. Data premiery Ace Attorney 5 nie jest jeszcze znana.

Borderlands Legends

Studio Gearbox Software ogłosiło, że w październiku ukaże się gra Borderlands Legends w wersji na urządzenia mobilne korzystające z systemu operacyjnego iOS. Będzie to strzelanina z elementami gatunku RPG, w której wcielimy się w bohaterów pierwszej części serii (Mordecai, Lilith, Roland, Brick) i wypełnimy wiele losowych misji, wykorzystując tysiące różnych broni. W Borderlands Legends zdobędziemy również doświadczenie, za które odblokujemy kolejne umiejętności (łącznie 36 unikalnych mocy i zdolności). Pozostałe szczegóły na temat gry znajdziecie na poniższym zdjęciu.

Wieści ze świata (Borderlands Legends, BioShock: Infinite, Darksiders II) 23/10/12 - ilustracja #3
Reklama gry Borderlands Legends

Xbox 360

Firma Microsoft udostępnia od dzisiaj oficjalną aktualizację interfejsu konsoli Xbox 360 wszystkim osobom, które do tej pory nie mogły jej pobrać. Wśród najważniejszych zmian można wymienić odświeżony wygląd interfejsu konsoli, specjalną wersję przeglądarki Internet Explorer, możliwość oceniania zawartości, czy „przypinanie” najbardziej interesujących mediów, co pozwoli na szybki dostęp do określonej muzyki, filmów, czy gier. W dniu premiery systemu Windows 8 (26 października) wystartuje również usługa Xbox SmartGlass, pozwalająca kontrolować Xboksa 360 za pomocą tabletów, smartfonów i pecetów z Windows Phone 8 lub Windows 8. Więcej szczegółów znajdziecie na blogu Majora Nelsona.

BioShock Infinite: Industrial Revolution

Studio Irrational Games uruchomiło grę przeglądarkową BioShock Infinite: Industrial Revolution. Jest ona dostępna dla wszystkich osób, które przedpremierowo zamówią BioShock: Infinite w wybranych sklepach. W przeglądarkowej produkcji wcielamy się w pracownika fabryki podniebnego miasta Columbia i rozwiązujemy prawie 60 zagadek logicznych o wzrastającym poziomie trudności. Za wszelkie postępy gracze zostaną nagrodzeni wirtualnymi przedmiotami odblokowywanymi w grze BioShock: Infinite.

Wieści ze świata (Borderlands Legends, BioShock: Infinite, Darksiders II) 23/10/12 - ilustracja #4
BioShock Infinite: Industrial Revolution

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach…

Galeria filmów

…a także najnowsze filmy z gier:

Ostatnia aktualizacja: 2012-10-23

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.