Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieWiiX360
Okładka Family Feud 2012 Edition (Wii)

Family Feud 2012 Edition

Family Feud 2012 Edition to trzecia odsłona cyklu gier towarzyskich opartych na licencji popularnego teleturnieju Family Feud (Familiada).

Towarzyskie | teleturnieje

Okładka Family Feud 2012 Edition (Wii)

producent: Ludia

wydawca: Ubisoft

data premiery gry:

18paź2011

Wii X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Emitowany przez ponad 40 lat teleturniej Family Feud (w Polsce znany jako Familiada) należy do najpopularniejszych tego typu programów w historii. Telewizyjne show doczekało się wielu egranizacji. Od 2010 roku licencję na gry oparte o teleturniej wymyślony przez Marka Goodsona i Billa Todmana posiada studio Ludia, wchodzące w skład koncernu FremantleMedia. Family Feud 2012 Edition jest trzecią odsłoną cyklu rozwijanego przez kanadyjskiego dewelopera.

Zgodnie z regułami telewizyjnego pierwowzoru, gracze uczestniczą w teleturnieju, w którym dwie 5-osobowe rodziny usiłują odgadnąć, jakie odpowiedzi na pytania pojawiały się najczęściej wśród 100 ankietowanych osób.

Gra oferuje kilka wariantów zabawy. W trybie solowym gracz udziela odpowiedzi w imieniu członków jednego z zespołów. Bardziej rozbudowany jest wieloosobowy tryb party mode. Pozwala on m.in. na kooperacyjną grę w drużynie przeciw komputerowej sztucznej inteligencji, rywalizację dwóch graczy (każdy odpowiada za jeden zespół) lub dwóch drużyn (w każdej może być maksymalnie po 5 osób).

Rozgrywka stanowi w miarę wierną adaptację reguł teleturnieju. Każda runda zaczyna się od pojedynku jeden na jeden, w którym liczy się szybkość reakcji oraz trafność odpowiedzi. Pytanie „przechodzi” do drużyny zwycięzcy, która stara się odgadnąć kolejnej z najczęściej udzielanych odpowiedzi respondentów. Trzeci błąd powoduje, że szansę zdobycia punktów za pytanie otrzymują przeciwnicy. Zespół musi uzyskać co najmniej 300 punktów, aby przejść do finału, gdzie z kolei dwóch jej reprezentantów stara się zdobyć 200 punktów lub więcej.

Od strony wizualnej Family Feud 2012 Edition prezentuje poziom typowy dla gatunku party games. Oprawa graficzna i modele postaci nawiązują do stylistyki konsolowych awatarów. Na uwagę zasługują liczne nawiązania do telewizyjnego pierwowzoru, a także zmieniające się dekoracje wirtualnego studia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran    

Gry podobne do Family Feud 2012 Edition

Wymagania wiekowe Family Feud 2012 Edition

odpowiednia dla każdego wieku

Wii
X360