Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneWii
Okładka Smarty Pants (Wii)
OkładkaSmarty Pants (Wii)

Smarty Pants Wii

Komputerowy quiz dla całej rodziny. Pula dostępnych pytań obejmuje ponad 20000 pozycji. Na uwagę zasługują też opcje pozwalające na wykorzystanie pilota Wii do wykonywania różnorakich czynności (np. symulowania podnoszenia ręki).

Logiczne | quiz | edukacyjne | tytuły ekskluzywne Nintendo

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Smarty Pants Premiera Wii

13listopada2007

pudełko PL

23listopada2007

producent: Electronic Arts Inc. wydawca: Electronic Arts Inc. wydawca PL: Electronic Arts Polska

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Kolejny produkt przygotowany z myślą o casual gamers, czyli taki, który nadaje się dla całej rodziny i jednocześnie cechuje się wyjątkowo prostymi założeniami rozgrywki. Tym razem koncern Electronic Arts zdecydował się przygotować komputerowy quiz, czyli zabawę polegającą na udzielaniu odpowiedzi na pojawiające się na ekranie pytania. Grę postanowiono jednak w znacznym stopniu urozmaicić, tak aby możliwe stało się wykorzystanie pilota do Wii. Konsola firmy Nintendo jest jedyną platformą docelową dla tego produktu.

Pojawiające się w opisywanej grze pytania nie zostały zaczerpnięte ze ściślej określonej tematyki. Jeszcze przed rozpoczęciem zabawy należy bowiem określić swój wiek (wprowadzając rok urodzenia), tak aby gra mogła dopasować tematykę oraz poziom trudności pytań do każdego z uczestniczących w zabawie graczy. Poziom trudności odnosi się nie tylko do samego pytania, ale i pojawiających się odpowiedzi. Może się zdarzyć tak, że na ekranie pojawią się jedynie dwie możliwe odpowiedzi. Na wyższych poziomach trudności jest ich oczywiście więcej i są bardziej podchwytliwe. W grze zawarto w sumie około 20000 różnych pytań. Mogą one dotyczyć historii, świata zwierząt, czy sportu. Nie zabrakło także pytań, w których należy dokonać prostych obliczeń, czy wytypować niepasujący element.

Wachlarz dostępnych trybów zabawy jest dość pokaźny. Przykładowo, w trybie familijnym w zabawie może uczestniczyć maksimum czterech graczy. Ich zadaniem jest udzielenie odpowiedzi na możliwie jak największą liczbę pytań, w wyznaczonym limicie czasowym. Każdy z grających otrzymuje oczywiście inne pytania. Jak już zostało wcześniej powiedziane, gra stara się w znacznym stopniu wykorzystać możliwości pilota do Wii. W tym celu przygotowano między innymi proste mini-gry o nazwie tug-of-war, polegające na przeciąganiu liny. Pilot jest też wykorzystywany między innymi do symulowania podnoszenia ręki, czy uczestniczenia w prostych grach tanecznych, tak aby móc spowolnić upływ czasu, czy zdobyć dodatkowe punkty. Oprawa wizualna jest bardzo uproszczona, tak aby gracze całkowicie mogli skupić się na udzielaniu odpowiedzi na stawiane przez grę pytania.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Klasyfikacja PEGI Smarty Pants

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.