Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskieX360WiiPS3
Okładka The Price Is Right: Decades (X360)

The Price Is Right: Decades

The Price Is Right: Decades to stworzona przez studio Ludia gra towarzyska, stanowiąca adaptację popularnego teleturnieju firmy FremantleMedia. Gracze wcielają się w role uczestników telewizyjnego show, a ich zadaniem jest odgadywanie właściwych cen produktów i usług.

Towarzyskie | teleturnieje

Okładka The Price Is Right: Decades (X360)

producent: Ludia

wydawca: Ubisoft

data premiery gry:

3kwi2012

X360 PS3 Wii
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Teleturniej The Price Is Right (polska edycja nosiła tytuł Dobra cena) znany jest amerykańskim telewidzom od lat 50. ubiegłego wieku. Deweloperzy ze studia Ludia postanowili uczcić ponad cztery dekady emisji show grą towarzyską, przypominającą najciekawsze konkurencje i najbardziej charakterystyczne elementy show.

W The Price Is Right: Decades gracze wcielają się w role uczestników teleturnieju, a ich zadaniem jest prawidłowe odgadywanie cen przedmiotów (lub usług). Umiejętnościami oszacowania wartości można popisać się w przeszło 40 konkurencjach, w tym chociażby Plinko, Cliff Hangers oraz Punch-A-Bunch.

Gra oferuje dwa warianty rozgrywki. Tryb solowy umożliwia rywalizację z przeciwnikami kontrolowanymi przez komputerową sztuczną inteligencją. Multiplayer pozwala z kolei na zabawę z udziałem maksymalnie czterech graczy na jednej konsoli lub poprzez usługę PlayStation Network.

Twórcy The Price Is Right: Decades położyli duży nacisk na obecność charakterystycznych elementów z telewizyjnego pierwowzoru. Fani teleturnieju bez trudu powinni rozpoznać m.in. czołówkę programu, scenerie i rekwizyty (np. koło wykorzystywane w trakcie wyłaniania uczestników finału), a także powiedzonka wygłaszane przez prowadzących.

Oprawa wizualna gry wykonana została z zastosowaniem mocno uproszczonej grafiki 3D. Gracze reprezentowani są poprzez konsolowe awatary. Zabawa toczy się w wirtualnym studiu, przy czym produkty prezentowane są w formie wstawek filmowych z autentycznych odcinków teleturnieju. Nagrodą dla najlepszych graczy jest nie tylko wynik punktowy, ale również możliwość odblokowania dodatkowych materiałów, w tym chociażby dokumentu przedstawiające wpadki i zabawne sytuacje zarejestrowane w ciągu ponad 40 lat emisji programu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Gry podobne do The Price Is Right: Decades

Wymagania wiekowe The Price Is Right: Decades

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe The Price Is Right: Decades

Microsoft Xbox 360

Microsoft Xbox 360

  • Wykorzystuje:
  • Kinect
Sony PlayStation 3

Sony PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Move
Nintendo Wii

Nintendo Wii

  • Wykorzystuje:
  • Wii Remote
X360
PS3
Wii