Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePS3PSP
Okładka Buzz! Quiz World (PSP)
OkładkaBuzz! Quiz World (PSP)

Buzz! Quiz World

Buzz! Świat Quizów

Kolejna część cyklu Buzz!. Wcielamy się w postać uczestnika teleturnieju, odpowiadając na pytania dotyczące otaczającego nas świata. W porównaniu z poprzednimi odsłonami nastąpiło poszerzenie opcji personalizacji rozgrywki.

Towarzyskie | quiz | rodzinne | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Buzz! Quiz World Premiera

30paź2009

PS3

17gru2009

PSP

Quiz World to kolejna odsłona popularnej serii Buzz!, stawiającej nas przed możliwością wzięcia udziału w wirtualnym teleturnieju. Tym razem zadawane nam pytania dotyczą otaczającego nas świata. W wersji przeznaczonej na konsolę PlayStation 3 jest ich około pięciu tysięcy.

Głównym usprawnieniem w stosunku do poprzednich odsłon cyklu Buzz! jest poszerzenie opcji personalizacji rozgrywki. Oznacza to, że dysponujemy znacznie większą swobodą w wyborze rund, tematów pytań, a nawet ustalaniu czasu zabawy. Każdy z uczestników posiada ponadto swój oddzielny profil z dokładnymi statystykami śledzącymi wszelkie poczynione ruchy.

Lista dostępnych trybów zabawy obejmuje zarówno zmagania dla jednego gracza, jak i wyzwania dla kilku osób. Wersja na PlayStation 3 oferuje wsparcie dla maksymalnie ośmiu graczy, którzy mogą spróbować swych sił w zabawie przy jednym telewizorze lub w Sieci (między innymi w trybie Sofa vs. Sofa).

Oprawa wizualna Quiz World prezentuje wysoki poziom wykonania, między innymi za sprawą zaprojektowanego na potrzeby omawianej gry nowego studia telewizyjnego. Na uwagę zasługuje także fakt zwiększenia liczby materiałów multimedialnych (filmy, zdjęcia, muzyka) powiązanych z niektórymi pytaniami. Sporą atrakcją jest opcja zmiany wyglądu postaci uczestnika teleturnieju. Prowadzący, po uprzednim wypełnieniu krótkiej ankiety na temat naszej osoby, może także zwracać się do nas po imieniu, jak również na bieżąco komentować poczynania wszystkich uczestników zabawy.

Ostatnia modyfikacja 18 grudnia 2009

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-6  

Nośnik: 1 UMD

Ocena użytkowników: 4,3 / 10 na podstawie 277 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Buzz! Quiz World

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Buzz! Świat Quizów Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
  • dodatkowo (PS3): buzzery
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PS3
PSP