Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePS3PSP
Okładka Buzz! Quiz World (PS3)
OkładkaBuzz! Quiz World (PS3)

Buzz! Świat Quizów

Buzz! Quiz World

Kolejna część cyklu Buzz!. Wcielamy się w postać uczestnika teleturnieju, odpowiadając na pytania dotyczące otaczającego nas świata. W porównaniu z poprzednimi odsłonami nastąpiło poszerzenie opcji personalizacji rozgrywki.

Towarzyskie | quiz | rodzinne | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Buzz! Świat Quizów Premiera

30paź2009

PS3

17gru2009

PSP

Gry podobne do Buzz! Świat Quizów

Buzz! Quiz TV

SingStar

The Price Is Right: Decades

Quiz World to kolejna odsłona popularnej serii Buzz!, stawiającej nas przed możliwością wzięcia udziału w wirtualnym teleturnieju. Tym razem zadawane nam pytania dotyczą otaczającego nas świata. W wersji przeznaczonej na konsolę PlayStation 3 jest ich około pięciu tysięcy.

Głównym usprawnieniem w stosunku do poprzednich odsłon cyklu Buzz! jest poszerzenie opcji personalizacji rozgrywki. Oznacza to, że dysponujemy znacznie większą swobodą w wyborze rund, tematów pytań, a nawet ustalaniu czasu zabawy. Każdy z uczestników posiada ponadto swój oddzielny profil z dokładnymi statystykami śledzącymi wszelkie poczynione ruchy.

Lista dostępnych trybów zabawy obejmuje zarówno zmagania dla jednego gracza, jak i wyzwania dla kilku osób. Wersja na PlayStation 3 oferuje wsparcie dla maksymalnie ośmiu graczy, którzy mogą spróbować swych sił w zabawie przy jednym telewizorze lub w Sieci (między innymi w trybie Sofa vs. Sofa).

Oprawa wizualna Quiz World prezentuje wysoki poziom wykonania, między innymi za sprawą zaprojektowanego na potrzeby omawianej gry nowego studia telewizyjnego. Na uwagę zasługuje także fakt zwiększenia liczby materiałów multimedialnych (filmy, zdjęcia, muzyka) powiązanych z niektórymi pytaniami. Sporą atrakcją jest opcja zmiany wyglądu postaci uczestnika teleturnieju. Prowadzący, po uprzednim wypełnieniu krótkiej ankiety na temat naszej osoby, może także zwracać się do nas po imieniu, jak również na bieżąco komentować poczynania wszystkich uczestników zabawy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 1 BD

Ocena użytkowników: 7,4 / 10 na podstawie 277 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Buzz! Świat Quizów cena w dniu premiery: 239,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Buzz! Świat Quizów

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.

Buzz! Świat Quizów Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 3

PlayStation 3

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
  • dodatkowo (PS3): buzzery
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • PlayStation Network
PS3
PSP