Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogicznePCPS2PSP
Okładka Who Wants to Be a Millionaire: Party Edition (PC)

Who Wants to Be a Millionaire: Party Edition

Komputerowa wersja popularnego programu telewizyjnego, w Polsce występującego pod tytułem "Milionerzy". Gra ponadto zawiera rozbudowany tryb multiplayer dla czterech graczy.

Logiczne

Okładka Who Wants to Be a Millionaire: Party Edition (PC)

data premiery gry:

24lis2006

PS2 PC

1gru2006

PSP
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Who Wants to Be a Millionaire: Party Edition, zgodnie z tym co może sugerować tytuł gry, jest elektroniczną wersją bardzo popularnego teleturnieju, w Polsce znanego jako “Milionerzy”. Nie jest to oczywiście pierwsza próba wydania komputerowej wersji tego show. W przeszłości ukazywały się już podobne gry, a także zbliżone tematycznie produkcje, jak chociażby bardziej brutalny Beat Up a Millionaire. Słowo Party w tytule opisywanej produkcji pojawia się nieprzypadkowo. Zawarto bowiem pełnoprawny multiplayer. Wszystkie trzy wersje gry (PC, PS2, PSP) oferują zabawę czterem osobom, przy czym na każdej z platform rozwiązane to zostało w nieco inny sposób. Wersja przygotowana z myślą o posiadaczach komputerów osobistych nie oferuje niestety obsługi dodatkowych urządzeń. Gracze mogą jednak zebrać się przy jednym komputerze.

Zasady rozgrywki przeniesione oczywiście zostały w niezmienionej postaci. Należy jednak w tym miejscu zaznaczyć, iż opisywana gra bazuje na brytyjskiej wersji „Milionerów”. Oznacza to, iż prowadzącym jest Chris Tarrant, a główną nagrodą milion funtów. Podobnie jak w przypadku telewizyjnego show, do pokonania jest piętnaście szczebli. Do każdego z zadawanych pytań dołączane są 4 możliwe odpowiedzi. W trybie Classic mamy nieograniczoną ilość czasu na udzielenie odpowiedzi, choć zawarto też drugi tryb zabawy, w którym trzeba się już śpieszyć. Pula możliwych pytań obejmuje około 4000 pozycji. Gracz może też oczywiście korzystać z dobrze poznanych trzech ułatwień – telefonu do przyjaciela, pytania do publiczności oraz usunięcia dwóch nieprawidłowych odpowiedzi.

Wspomniane już wcześniej tryby multiplayer koncentrują się w głównej mierze na jak najszybszym odpowiadaniu na zadawane przez prowadzącego pytania. Najważniejszą rolę odgrywa więc szybkie zgłoszenie się, choć zawarto tu też bardziej rozbudowane opcje. Gracze mogą w sumie wybierać pomiędzy pięcioma różnymi wariantami zabawy. Wizualnie wersja na komputery osobiste prezentuje się bardzo podobnie do edycji wydanej na PlayStation 2. Akcję obserwujemy z perspektywy prowadzącego show. Zadbano o zbliżony do teleturnieju wystrój studia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1 - 4  

Nośnik: 1 CD

Klasyfikacja PEGI Who Wants to Be a Millionaire: Party Edition

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Who Wants to Be a Millionaire: Party Edition

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • Eye Toy
  • Multi Tap
  • karta pamięci
Milionerzy zmierzają także na DS-a
Milionerzy zmierzają także na DS-a

wiadomość17 września 2007

Plotki mówią, iż popularny niegdyś teleturniej „Milionerzy” wróci niebawem na antenę polskiej telewizji (tym razem jednak podobno w innej stacji). Jeśli nawet nie okaże się to prawdą, będziecie mogli spróbować swoich sił w szykowanej na DS-a pozycji Who Wants to Be a Millionaire.

PS2
PSP
PC