Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePS2
Okładka Buzz! The BIG Quiz (PS2)

Buzz! The BIG Quiz PS2

Buzz! The BIG Quiz to kolejny, po Buzz! The Music Quiz, tytuł, wykorzystujący specjalnie skonstruowane do tego celu buzzery. Są to przyciski–brzęczyki, podobne do stosowanych w telewizyjnych teleturniejach. Bo też i gra jest niczym innym, jak właśnie teleturniejem.

Towarzyskie | quiz | rodzinne | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Buzz! The BIG Quiz (PS2)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

17marca2006

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Buzz! The BIG Quiz to kolejny, po Buzz! The Music Quiz, tytuł, wykorzystujący specjalnie skonstruowane do tego celu buzzery. Są to przyciski–brzęczyki, podobne do stosowanych w telewizyjnych teleturniejach. Bo też i gra jest niczym innym, jak właśnie teleturniejem. Prezenter Buzz powraca po raz kolejny, przynosząc zestaw nowości.

Niespodziankę mamy już na samym początku zabawy: teraz w rywalizacji może wziąć maksymalnie osiem osób. Czyni to rozgrywkę bardziej emocjonującą, ale wymaga również zainwestowania w kolejny komplet buzzerów (sprzedawane są po cztery sztuki). Bardzo duża zmiana dotyczy tematyki pytań. Poprzednia cześć koncentrowała się tylko na muzyce, teraz nie jest już tak łatwo (jeśli pierwszy tytuł można nazwać łatwym). Zadawane pytania dotyczą obszernych rodzajów wiedzy, zacząwszy od sportu, na filmie skończywszy. Sama rozległość tematyczna może sprawiać poważne kłopoty, a nie należy zapominać o poziomie trudności. Często zdarza się, że poprawna odpowiedź wymaga naprawdę dokładnej znajomości tematu, co sprawia, że szanse poszczególnych zawodników nie zawsze są do końca równe. Niestety zrezygnowano z istniejącej, w poprzedniej grze, możliwości ustawienia trudności. Mamy za to wpływ na długość rozgrywki. Nie musimy korzystać ze standardowych ustawień długa – średnia – krótka, możemy wybrać dowolną ilość rund, w zależności od naszych preferencji i ilości posiadanego czasu.

Jeśli chodzi o tryby rozgrywki, to powracają te znane z pierwszej części, z popularnym Pass the Bomb na czele, dodano też nowości, w rodzaju ekscytującego Hitman, pozwalającego na odbieranie punktów rywalom lub Team Mode (rozgrywka z podziałem na zespoły).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-8  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,1 / 10 na podstawie 26 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Buzz! The BIG Quiz

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Buzz! The BIG Quiz

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Twórcy Buzza! pracują nad nową marką
Twórcy Buzza! pracują nad nową marką

wiadomość14 lipca 2009

Firma Relentless Software, odpowiedzialna za stworzenie popularnych quizów z serii Buzz!, ujawniła, że pracuje nad nowym tytułem, grą Blue Toad Murder Files. Produkcja będzie ukazywać się w odcinkach i jeszcze w tym roku zasili katalog PlayStation Network.

Seria Buzz! trafi na PSP
Seria Buzz! trafi na PSP

wiadomość2 lutego 2008

Naśladująca teleturnieje seria gier Buzz! cieszy się sporym zainteresowaniem wśród posiadaczy konsoli PS2. Świadczyć o tym mogą kolejne odsłony koncentrujące się na konkretnej tematyce, z której odpytywani są gracze. Doczekaliśmy się już edycji poświęconych między innymi muzyce, filmowi i sportowi.

PlayStation 2 otrzyma jeszcze kilka gier w stylu serii Buzz, Singstar oraz EyeToy

wiadomość25 września 2007

Gry z serii Buzz, EyeToy oraz Singstar wpłynęły na wizerunek konsoli PlayStation 2 nie mniej, niż wielkie hity pokroju Gran Turismo lub Metal Gear Solid. Każda z nich kojarzona jest z niekonwencjonalnym kontrolerem, który kilkukrotnie zwiększał radość towarzyszącą zabawie. Wszystko wskazuje na to, że w przyszłości PS2 otrzyma jeszcze kilka tego typu pozycji.

Sony anonsuje nową, next-genową odsłonę cyklu Buzz!
Sony anonsuje nową, next-genową odsłonę cyklu Buzz!

wiadomość23 sierpnia 2007

Firma Sony Computer Entertainment Europe ujawniła pierwsze informacje poświęcone next-genowej odsłonie cyklu gier quizowych pod tytułem Buzz!. Główną nowością w przypadku edycji przeznaczonej dla konsoli PlayStation 3 będzie wykorzystanie możliwości sieciowych najnowszej stacjonarnej platformy japońskiej firmy.

Buzz! The Hollywood Quiz potwierdzony na październik
Buzz! The Hollywood Quiz potwierdzony na październik

wiadomość3 sierpnia 2007

Już w październiku po raz kolejny będziemy mogli poczuć się niczym uczestnik teleturnieju dzięki kolejnej odsłonie serii Buzz!. Najnowsza część – The Hollywood Quiz – ma skupić się na pytaniach dotyczących filmu i życia gwiazd kina.