Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePS2
Okładka Buzz! The Music Quiz (PS2)
OkładkaBuzz! The Music Quiz (PS2)

Buzz! Muzyczny Quiz PS2

Buzz! The Music Quiz

Buzz! Muzyczny Quiz to pierwsza część kolejnej po SingStar i EyeToy serii produkcji z pogranicza gier i programów rozrywkowych.

Towarzyskie | quiz | rodzinne | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne PlayStation

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Buzz! Muzyczny Quiz Premiera PS2

21października2005

pudełko PL

9grudnia2005

producent: Relentless Software wydawca: Sony Interactive Entertainment wydawca PL: Sony Interactive Entertainment Polska Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Buzz! Muzyczny Quiz

SingStar '80s

EyeToy: Play 3

The Weakest Link

Buzz! Muzyczny Quiz to pierwsza część kolejnej po SingStar i EyeToy serii produkcji z pogranicza gier i programów rozrywkowych. Tym razem bierzemy udział w teleturnieju, sprawdzającym nasza wiedzę muzyczną, sterując i udzielając odpowiedzi za pomocą specjalnie stworzonych w tym celu kontrolerów – buzzerów (czyli brzęczków). Zostały one tak prosto zaprojektowane, by nie odstraszać nawet największych laików, dzięki czemu do wspólnej zabawy z powodzeniem zaprosić można starsze pokolenia oraz płeć przeciwną.

W turnieju może brać udział maksymalnie czterech graczy jednocześnie (brzęczki sprzedawane są właśnie w zestawach po cztery sztuki). Program ten przeznaczony jest do zabawy wieloosobowej i tryb dla pojedynczego gracza, choć obecny, potraktowany został przez developerów po macoszemu i nie oferuje zabawy na długo.

W grze zawarto ponad 5000 pytań oraz 1000 próbek utworów (nie w oryginalnych wykonaniach), na których zostały one oparte. Zazwyczaj przychodzi nam odgadnąć tytuł utworu lub nazwę wykonawcy, choć zdarzają się także pytania bardziej szczegółowe i wymagające głębszej wiedzy. Muzyka, z której jesteśmy przepytywani jest bardzo różnorodna i znajdą tutaj coś dla siebie zarówno wielbiciele popu, rocka, rapu jak i elektroniki. Sami możemy określić, czy chcemy odpowiadać na pytania ze starszych czy nowszych utworów – ewentualnie zdecydować się na test ze wszystkich epok jednocześnie.

Buzz! ukazał się w Polsce w wersji zlokalizowanej, w której to wszystkie teksty pisane przetłumaczone zostały na nasz rodzimy język. W oryginale pozostały kwestie mówione, wygłaszane przez tytułowego Buzza (prowadzącego teleturniej) oraz jego pomocną hostessę.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,7 / 10 na podstawie 117 głosów czytelników.

Buzz! Muzyczny Quiz cena w dniu premiery: 239 PLN

Klasyfikacja PEGI Buzz! Muzyczny Quiz

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Buzz! Muzyczny Quiz Wymagania sprzętowe

Sony PlayStation 2

PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB