Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikTowarzyskiePS2
Okładka Buzz! The Music Quiz (PS2)

Buzz! Muzyczny Quiz PS2

Buzz! The Music Quiz

Buzz! Muzyczny Quiz to pierwsza część kolejnej po SingStar i EyeToy serii produkcji z pogranicza gier i programów rozrywkowych.

Towarzyskie | quiz | rodzinne | podzielony/wspólny ekran | tytuły ekskluzywne PlayStation

Sony PlayStation 2
Okładka Buzz! The Music Quiz (PS2)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PS2:

21października2005

9grudnia2005

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Buzz! Muzyczny Quiz to pierwsza część kolejnej po SingStar i EyeToy serii produkcji z pogranicza gier i programów rozrywkowych. Tym razem bierzemy udział w teleturnieju, sprawdzającym nasza wiedzę muzyczną, sterując i udzielając odpowiedzi za pomocą specjalnie stworzonych w tym celu kontrolerów – buzzerów (czyli brzęczków). Zostały one tak prosto zaprojektowane, by nie odstraszać nawet największych laików, dzięki czemu do wspólnej zabawy z powodzeniem zaprosić można starsze pokolenia oraz płeć przeciwną.

W turnieju może brać udział maksymalnie czterech graczy jednocześnie (brzęczki sprzedawane są właśnie w zestawach po cztery sztuki). Program ten przeznaczony jest do zabawy wieloosobowej i tryb dla pojedynczego gracza, choć obecny, potraktowany został przez developerów po macoszemu i nie oferuje zabawy na długo.

W grze zawarto ponad 5000 pytań oraz 1000 próbek utworów (nie w oryginalnych wykonaniach), na których zostały one oparte. Zazwyczaj przychodzi nam odgadnąć tytuł utworu lub nazwę wykonawcy, choć zdarzają się także pytania bardziej szczegółowe i wymagające głębszej wiedzy. Muzyka, z której jesteśmy przepytywani jest bardzo różnorodna i znajdą tutaj coś dla siebie zarówno wielbiciele popu, rocka, rapu jak i elektroniki. Sami możemy określić, czy chcemy odpowiadać na pytania ze starszych czy nowszych utworów – ewentualnie zdecydować się na test ze wszystkich epok jednocześnie.

Buzz! ukazał się w Polsce w wersji zlokalizowanej, w której to wszystkie teksty pisane przetłumaczone zostały na nasz rodzimy język. W oryginale pozostały kwestie mówione, wygłaszane przez tytułowego Buzza (prowadzącego teleturniej) oraz jego pomocną hostessę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 7,7 / 10 na podstawie 117 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 239 PLN

Klasyfikacja PEGI Buzz! Muzyczny Quiz

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Buzz! Muzyczny Quiz

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
Buzz! Muzyczny Quiz - recenzja gry
Buzz! Muzyczny Quiz - recenzja gry

Recenzja 22 grudnia 2005, 13:57

Rozstrzał gatunkowy i chronologiczny muzyki, z której jesteśmy przepytywani, zadowoli każdego melomana pozbawionego klap na oczach w postaci „słucham tego, co niezależne”. Nie znajdziemy tu bowiem rzeczy zbyt oddalonych od szeroko pojętego nurtu pop (w rozumieniu muzyki popularnej, nie stylistyki obecnie tytułowanej tym mianem), ale już w jego obrębie lawirujemy po bardzo zróżnicowanych klimatach. Od Beatlesów po Chemical Brothers, od Madonny po Blur, od Genesis po Faithless, z pytania na pytanie podróżujemy w czasie i przestrzeni. Gdy rozpoczynamy nową partię, możemy zdecydować się na tematykę staroci, nowości bądź wrzucić wszystko do jednego wora. Gdyby tylko jeszcze dane nam było wybrać gatunek, z jakiego będziemy zdawać wirtualny egzamin, trudno byłoby się do czegokolwiek przyczepić. I znowu, na płycie nie znalazło się *aż* tyle pytań, by dodatkowe wprowadzanie podziałów nie groziło zbyt szybkim powtarzaniem się pytań.