Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Prawnicze

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Gry o tematyce prawnicze ułożone według popularności.

prawnicze
PC
PC Windows4
WWW
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 42
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X
Microsoft XBOX ONE2
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android7 Apple iOS7
Windows Phone
Nintendo
Nintendo Switch4 Nintendo Wii1 Nintendo DS6
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS6
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ
Akcji
Zręcznościowe
Bijatyki
RPG
Strategiczne1 Przygodowe14
Sportowe
Wyścigi
Symulacje
Logiczne
Towarzyskie
We. the Revolution
We. the Revolution

Przygodowe 21 marca 2019

Inspirowana popularnym Papers, Please nietypowa hybryda gatunkowa autorstwa krakowskiego studia Polyslash. Akcja We. the Revolution toczy się w XVIII-wiecznym Paryżu w trakcie rewolucji francuskiej. Wcielamy się w rolę sędziego Trybunału Rewolucyjnego, który osądza zarówno rewolucjonistów czy ich wrogów, jak i przestępców oraz zwykłych obywateli. Po wzięciu na siebie konkretnej sprawy musimy zapoznać się z aktami i materiałem dowodowym, przesłuchać powiązane z nią osoby, a w końcu wydać wyrok - sprawiedliwy lub tylko służący naszym interesom. W trakcie gry przychodzi nam podejmować rozmaite decyzje, które wpływają nie tylko na nasz przebieg kariery czy losy naszej rodziny oraz przyjaciół, ale także na układ sił politycznych w stolicy Francji. W miarę postępów rozgrywki kontrolowana przez nas postać zdobywa też coraz większe wpływy, co pozwala jej np. na branie udziału w rozmaitych spiskach, a w efekcie także rozpoczęcie walki o władzę.

PCPS4XONESwitch

Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy
Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy

Przygodowe 7 lutego 2012

Reedycja trzech części popularnego cyklu gier prawniczych Ace Attorney. Rozgrywka w Phoenix Wright: Ace Attorney Trilogy dzieli się na fazę gromadzenia dowodów, oraz właściwą rozprawę sądową, podczas której nasz bohater stara się udowodnić niewinność swojego klienta.

PCPS4XONESwitchANDiOS3DS

Phoenix Wright: Ace Attorney
Phoenix Wright: Ace Attorney

Przygodowe 11 października 2005

Phoenix Wright: Ace Attorney to pierwsza z popularnej w Japonii serii gier rozgrywających się na sali sądowej, która doczekała się wersji anglojęzycznej na konsolę Nintendo DS. Gracz występuje w roli obrońcy, który musi udowodnić niewinność swojego klienta i podważyć zeznania nieuczciwych świadków.

NDS

Bohemian Killing
Bohemian Killing

Przygodowe 21 lipca 2016

Polska przygodówka FPP zrealizowana w konwencji dramatu sądowego, inspirowana serią Phoenix Wright: Ace Attorney. Akcja gry osadzona została w steampunkowej wersji XIX-wiecznego Paryża. Bohater staje przed sądem, oskarżony o brutalne morderstwo młodej kobiety, a zadaniem gracza jest udowodnienie jego niewinności. Rozgrywka w Bohemian Killing toczy się na dwóch płaszczyznach czasowych. Centrum wydarzeń stanowi sala sądowa, na której wysłuchujemy zeznań świadków i pytań sędziego. Te z kolei uruchamiają flashbacki, podczas których przenosimy się w czasie do dnia morderstwa, a naszym zadaniem jest wykonanie określonych czynności, które potwierdzą lub podważą wersję świadków. Aby oczyścić się z zarzutów, możemy także kłamać, podpierać swoje zeznania dodatkowymi dowodami, a nawet udawać niepoczytalność. W zależności od obranej taktyki, gracz może zobaczyć jedno z kilkunastu zakończeń. Za produkcję odpowiada kryjący się pod nazwą The Moonwalls Polak, prawnik i pasjonat gier wideo.

PCSwitch

Great Ace Attorney 2
Great Ace Attorney 2

Przygodowe 3 sierpnia 2017

Great Ace Attorney 2 to opracowana z myślą o konsoli przenośnej Nintendo 3DS gra przygodowa. Opowiada ona dalsze losy żyjącego w XIX wieku japońskiego adwokata, będącego przodkiem samego Phoenixa Wrighta. Podczas zabawy musimy doprowadzić do uniewinnienia naszych klientów, co wymaga zarówno prowadzenia dochodzeń, jak i brania udziału w rozprawach.

3DS

Phoenix Wright: Ace Attorney - Justice for All
Phoenix Wright: Ace Attorney - Justice for All

Przygodowe 16 stycznia 2007

Phoenix Wright: Ace Attorney - Justice For All to druga produkcja, której akcję osadzono na sali sądowej. Poszczególne wydarzenia w grze przedstawiono z perspektywy oczu głównego bohatera. Jest nim tytułowy Phoenix – prawnik, którego zadaniem jest udowodnienie niewinności swojego klienta.

WiiNDS

Aviary Attorney
Aviary Attorney

Przygodowe 21 grudnia 2015

Zainspirowana twórczością francuskiego rysownika J.J. Grandville’a prawnicza gra przygodowa, za której powstanie odpowiada niezależne studio Sketchy Logic Games. Akcja Aviary Attorney osadzona została w alternatywnej wersji XIX-wiecznego Paryża, zamieszkanego przez człekokształtne zwierzęta. Gra opowiada o przygodach dwójki bohaterów: sokoła-adwokata imieniem Jayjay Falcon oraz jego pomocnika, wróbla Sparrowsona, którzy w kolejnych rozprawach sądowych będą próbowali oczyścić z zarzutów swoich klientów. Pod względem mechaniki Aviary Attorney czerpie garściami z dokonań znanej z konsolek Nintendo serii Phoenix Wright: Ace Attorney. Każda ze spraw podzielona jest więc na dwie części, w których najpierw przesłuchujemy świadków i gromadzimy dowody, a następnie wykorzystujemy zdobytą w ten sposób wiedzę w sądzie. Oprawa graficzna gry bazuje w znacznej mierze na XIX-wiecznych ilustracjach oraz rysunkach samego Grandville’a, które zostały zeskanowane, a następnie wzbogacone licznymi animacjami.

PCSwitch

Phoenix Wright: Ace Attorney - Spirit of Justice
Phoenix Wright: Ace Attorney - Spirit of Justice

Przygodowe 9 czerwca 2016

Kolejna odsłona popularnej serii prawniczych przygodówek japońskiego studia Capcom, stworzona z myślą o konsoli przenośnej Nintendo 3DS. Jak zawsze bohaterem Ace Attorney 6 jest renomowany prawnik Phoenix Wright. Tym razem opuszcza on rodzinną Japonię i udaje się w podróż do fikcyjnego państewka, którego nadrzędna religia opiera się na kulcie duchów. Na miejscu bohater zostaje wplątany w serię zbrodni i musi reprezentować niewinnie oskarżonych przed sądem. Jego pierwszy klient, młody kapłan, decyduje się towarzyszyć swemu wybawcy w jego dalszych przygodach i niejednokrotnie zasypuje go ciekawostkami na temat lokalnych zwyczajów. Każda sprawa składa się z dwóch etapów. W pierwszym prowadzimy śledztwo: badamy miejsce zbrodni, szukamy dowodów i poszlak, przepytujemy świadków itd. Natomiast w kolejnym wykorzystujemy zebrane informacje do obrony oskarżonych. Największą nowością jest obecność w sali sądowej wodnego lustra, które służy do wizualizacji związków między przedmiotami, informacjami i postaciami.

ANDiOS3DS

Professor Layton vs. Ace Attorney
Professor Layton vs. Ace Attorney

Przygodowe 29 listopada 2012

Gra przygodowa, w której występują bohaterowie serii Professor Layton oraz Phoenix Wright: Ace Attorney. Tytułowe postacie zostają przeniesione do innego świata, gdzie muszą odkryć sekrety tajemniczego miasta i doprowadzić do uniewinnienia dziewczyny oskarżonej o bycie czarownicą. Zabawa polega na braniu udziału w wirtualnym procesie oraz rozwiązywaniu łamigłówek.

3DS

Devil's Attorney
Devil's Attorney

Strategiczne 26 września 2012

Devil's Attorney to turowa strategia, traktująca o bitwach sądowych. Jako adwokat wykorzystujemy zagrania prawnicze w charakterze ataków wymierzonych przeciwko argumentacji prokuratora, przedstawionym przez niego świadkom lub zgromadzonym dowodom.

ANDiOS

Ace Attorney Investigations: Miles Edgeworth
Ace Attorney Investigations: Miles Edgeworth

Przygodowe 16 lutego 2010

Kolejna odsłona cyklu Ace Attorney, tym razem z Milesem Edgeworthem w roli głównej. Najmłodszy oskarżyciel w historii bada kilka rozbudowanych spraw sądowych, przesłuchuje świadków i podejrzanych, znajduje dowody i udowadnia winę.

ANDiOSNDS

Phoenix Wright: Ace Attorney - Dual Destinies
Phoenix Wright: Ace Attorney - Dual Destinies

Przygodowe 25 lipca 2013

Ace Attorney 5 to prawnicza przygodówka firmy Capcom. Powraca w niej najsłynniejszy bohater cyklu, czyli adwokat Phoenix Wright. Zabawa polega na obronie niesłusznie oskarżonych. W tym celu prowadzimy własne śledztwo i przepytujemy świadków, a następnie wykorzystujemy zgromadzone w ten sposób dowody w trakcie rozpraw.

ANDiOS3DS

Apollo Justice: Ace Attorney
Apollo Justice: Ace Attorney

Przygodowe 19 lutego 2008

Bardzo ciekawa gra przygodowa, której znaczna część rozgrywana jest na sali sądowej. Ponownie wcielamy się w postać prawnika. Tym razem jednak nie jest to Phoenix Wright, a tytułowy Apollo.

ANDiOSNDS3DS

Ace Attorney Investigations: Miles Edgeworth 2
Ace Attorney Investigations: Miles Edgeworth 2

Przygodowe 3 lutego 2011

Kolejna część uznanego cyklu prawniczych przygodówek Ace Attorney. Już po raz drugi głównym bohaterem zostaje prokurator Miles Edgeworth, któremu ponownie przychodzi zbadać szereg trudnych spraw kryminalnych.

ANDiOSNDS

Phoenix Wright: Ace Attorney – Trials and Tribulations
Phoenix Wright: Ace Attorney – Trials and Tribulations

Przygodowe 15 września 2007

Phoenix Wright: Ace Attorney – Trials and Tribulations to trzecia część sądowej przygodówki przeznaczonej na konsolę przenośną NDS. Tytuł został opracowany i wydany przez firmę Capcom i jest anglojęzyczną wersją gry Gyakuten Saiban 3, która ukazała się pierwotnie w Japonii w 2004 roku na konsolę Game Boy Advance.

NDS