Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCSwitchPS4
Okładka The Great Ace Attorney Chronicles (PC)
OkładkaThe Great Ace Attorney Chronicles (PC)

The Great Ace Attorney Chronicles

The Great Ace Attorney Chronicles to zestaw dwóch prawniczych przygodówek, stanowiących prequel serii o przygodach Phoenixa Wrighta. Akcja toczy się w XIX wieku pozwalając nam na sprawdzenie się w roli adwokata.

Przygodowe | detektywistyczne | pakiet | reedycje/remastery/remaki | prawnicze | XIX wiek | Find Your Next Game | E3 2021

The Great Ace Attorney Chronicles Premiera

27lip2021

PC PS4 Switch

producent: Capcom wydawca: Capcom Strona oficjalna

Gry podobne do The Great Ace Attorney Chronicles

We. the Revolution

Papers, Please

Aviary Attorney

E3 2021

The Great Ace Attorney Chronicles to opracowana przez firmę Capcom kolekcja zawierającą odświeżone wersje prawniczych przygodówek The Great Ace Attorney: Adventures z 2015 roku oraz The Great Ace Attorney 2: Resolve z 2018 r.). Obie gry ukazały się pierwotnie na konsoli Nintendo 3DS i nigdy nie opuściły granic Japonii. Tym samym ten zestaw jest debiutem tych produkcji w wersji anglojęzycznej.

Fabuła

Pod względem fabularnym projekt jest prequelem. Bohaterem jest Ryunosuke Naruhodo, czyli młody Japończyk żyjący w XIX wieku, będący przodkiem Phoenixa Wrighta. W sumie kolekcja oferuje dziesięć dużych spraw do rozwiązania, rozgrywających się zarówno w Kraju Kwitnącej Wiśni, jak i w Wielkiej Brytanii.

Akcja zaczyna się, gdy Ryunosuke zostaje oskarżony o zamordowanie profesora uniwersytetu, na którym studiuje anglistykę. Obrońcą bohatera zostaje jego przyjaciel Asogi Kazuma, kończący właśnie studia prawnicze.

Jeśli graczowi uda się odkryć prawdziwego sprawcę i doprowadzić do uniewinnienia protagonisty, to Kazuma i Naruhodo udadzą się do Wielkiej Brytanii, gdzie pierwszy z nich chce poznać tajniki zachodniego wymiaru sprawiedliwości. Niestety, podczas rejsu dojdzie do dramatycznych wydarzeń, które ostatecznie skierują Ryunosuke na drogę prawniczej kariery.

Mechanika

The Great Ace Attorney Chronicles zbudowano na mechanizmach wcześniejszych odsłon marki. Każda sprawa podzielona jest na dwie fazy. Pierwszą z nich jest śledztwo, w trakcie którego przeszukujemy lokacje, gromadzimy dowody i wskazówki oraz przesłuchujemy świadków.

Gdy zakończymy przygotowania, przychodzi czas na rozprawę, podczas której musimy zaprezentować własną teorię i poprzeć ją argumentacją oraz dowodami. Kluczową rolę odgrywa również wyłapywanie nieścisłości w zeznaniach świadków wezwanych przez oskarżyciela.

The Great Ace Attorney Chronicles oferuje kilka nowości istotnie wpływających na rozgrywkę. Tym razem obok sędziego w rozprawach bierze również udział sześcioosobowa ława przysięgłych. Jej członkowie sami decydują, kiedy zarządzić głosowanie, w ramach którego ustalana jest wina lub niewinność oskarżonego. Jeśli jednak werdykt nie jest po naszej myśli, to otrzymujemy szansę na rozmowę z każdym członkiem ławy przysięgłych. Jeśli uda nam się przekonać czterech z sześciu to decyzja zostaje wycofana, a proces wznowiony.

W trakcie śledztw bohaterowi często pomaga detektyw o imieniu Herlock Sholmes (wiadomo, kogo parodiuje ta postać). Z nim związana jest druga duża nowość w postaci tzw. Joint Reasoning. W takich sekcjach Sholmes zaczyna prezentować własne teorie i pomysły, a zadaniem gracza jest znalezienie w nich nieścisłości i błędów, tak aby detektyw był w stanie ostatecznie dojść do właściwych wniosków i tym samym zapewnić nam dodatkowe informacje przydatne w trakcie rozprawy.

Tryby gry

The Great Ace Attorney Chronicles oferuje wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza. Poza standardową rozgrywką dostępny jest również tzw. Story Mode. W nim gra sama podejmuje za nas wszystkie decyzje, a my możemy skoncentrować się na śledzeniu fabuły.

Kwestie techniczne

Kolekcja oferuje miłą dla oka trójwymiarową oprawę graficzną wykonaną w mocno kreskówkowym stylu. Pierwowzory obu gier wydano na 3DS, a ich wersje w The Great Ace Attorney Chronicles prezentują się wyraźnie ładniej dzięki wysokiej rozdzielczości oraz wygładzaniu krawędzi. Gracze mogą także wybierać między japońskim i angielskim dubbingiem.

Zestaw zawiera podstawowe wersje obu gier wraz ze wszystkimi DLC, które wzbogaciły pierwowzory o dodatkowe mini-sprawy oraz alternatywne kostiumy. Gracze otrzymują również dostęp do wirtualnej Galerii, gdzie umieszczono artworki, oraz Audytorium, które pokazuje, jak przebiegał proces nagrywania muzyki i dubbingu.

Tryb gry: single player  

The Great Ace Attorney Chronicles cena w dniu premiery: 159,00 PLN

Klasyfikacja PEGI The Great Ace Attorney Chronicles

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci.

The Great Ace Attorney Chronicles Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-6300U 2.4 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki Intel HD 520 lub lepsza
 • 7 GB HDD
 • Windows 8.1/10 64-bit
 • Zalecane:
 • Intel Core i5-6500 3.2 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 960 lub lepsza
 • 7 GB HDD
 • Windows 8.1/10 64-bit
PC
PS4
Switch