Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePS4PC
Okładka The Silver Case (PS4)

The Silver Case

Przygotowana przez Goichi'ego Sudę oraz studio Playism detektywistyczna gra przygodowa, będąca remakiem tytułu wydanego w 1999 roku na konsolach PlayStation. The Silver Case oferuje identyczną warstwę fabularną co pierwowzór.

Przygodowe | detektywistyczne | policyjne

Okładka The Silver Case (PS4)

producent: Playism

wydawca: Playism

Strona oficjalna

data premiery gry:

7paź2016

PC

18kwi2017

PS4

The Silver Case to wydana na platformę PC i PS4 detektywistyczna przygodówka, której głównym scenarzystą i projektantem był Suda 51, czyli Goichi Suda – znany z takich gier jak Lollipop Chainsaw, Killer is Dead czy serii No More Heroes. Jest to remake wydanego w 1999 roku na PlayStation tytułu, będącego pierwszą produkcją studia Grasshopper Manufacture. Odświeżoną wersję opracował zespół Playism, przy ścisłej współpracy z autorami pierwowzoru.

Fabuła

Remake oferuje dokładnie tę samą fabułę co pierwowzór. The Silver Case osadzone jest w 1999 roku w Japonii, na terenie obszaru znanego jako 24 Dzielnice. W miejscu tym dochodzi do serii brutalnych, ale jednocześnie bardzo dziwnych morderstw.

Gra koncentruje się na losach lokalnego departamentu policji, którego pracownicy podczas próby rozwiązania sprawy odkrywają, że idealnym podejrzanym byłby słynny zabójca Kamui Uehara, mający na koncie skuteczne zamachy na wielu najważniejszych członków rządu. Problem w tym, że Ueahara został kilka lat wcześniej zabity przez jednego z detektywów pracujących obecnie w wydziale zabójstw 24 Dzielnic.

Co ciekawe, gra składa się z dwóch scenariuszy. Pierwszy z nich opowiada o policjantach, a drugi pozwala na wcielenie się w dziennikarza badającego tę samą sprawę.

Mechanika

Pod względem mechanizmów rozgrywki wydane na platformę PC i PS4 The Silver Case to klasyczna przygodówka, więc zabawa polega na eksplorowaniu lokacji, prowadzeniu rozmów, gromadzeniu przedmiotów i rozwiązywaniu zagadek. Wszystkie te elementy zostały zrealizowane w typowo detektywistycznym stylu. Szukamy zatem dowodów i poszlak, przesłuchujemy świadków i podejrzanych oraz zajmujemy się innymi aspektami śledztwa.

Oczywiście nie obyło się bez istotnych zmian w porównaniu z pierwowzorem z 1999 roku. Oprawa graficzna została opracowana od nowa, w oparciu o silnik Unity 5 ale dotyczy to głównie sekwencji 3D, gdyż autorzy zachowali większości elementów dwuwymiarowych, jedynie poddając je retuszowi. Ponadto niektóre zagadki trzeba było mocno przerobić, gdyż zbyt mocno bazowały na specyfice japońskiego języka.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 1 / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Gry podobne do The Silver Case

Klasyfikacja PEGI The Silver Case

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe The Silver Case

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 2.0 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki Intel HD lub lepsza
  • 7 GB HDD
  • Windows XP(SP2)
Wieści ze świata (The Orange Box, Total War: Warhammer, Battle.net, Minecraft: Story Mode) 21/10/2016
Wieści ze świata (The Orange Box, Total War: Warhammer, Battle.net, Minecraft: Story Mode) 21/10/2016

wiadomość21 października 2016

Dziś piszemy o udostępnieniu The Orange Box (m.in. Half-Life 2) na XOne w ramach wstecznej kompatybilności, nowym DLC do Total War: Warhammer (The King and The Warlord), czacie głosowym w aplikacji Battle.net, bezpłatnym pierwszym epizodzie Minecraft: Story Mode oraz o zapowiedzi The Silver Case na PS4. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (Transformers: Fall of Cybertron, Project Scorpio, Battlefield 1, WWE 2K17, The Silver Case) 9/8/2016
Wieści ze świata (Transformers: Fall of Cybertron, Project Scorpio, Battlefield 1, WWE 2K17, The Silver Case) 9/8/2016

wiadomość9 sierpnia 2016

Dziś piszemy o nieoczekiwanym wydaniu Transformers: Fall of Cybertron na PS4 i XOne, powstawaniu gier na Project Scorpio, ekskluzywnej edycji kolekcjonerskiej Battlefielda 1 w sklepie Amazon (bez gry), soundtracku WWE 2K17 i o wersji demo The Silver Case. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Wieści ze świata (Gears of War 4, Team Fortress 2, The Silver Case, A Hat in Time) 25/7/2016
Wieści ze świata (Gears of War 4, Team Fortress 2, The Silver Case, A Hat in Time) 25/7/2016

wiadomość25 lipca 2016

Dziś piszemy o szczegółach technicznych Gears of War 4 w wersji PC, patchu z poprawkami matchmakingu i nie tylko do Team Fortress 2, pierwszym zwiastunie remake'u The Silver Case oraz o terminie premiery platformówki A Hat in Time. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

The Silver Case - przygodówka twórcy Lollipop Chainsaw i No More Heroes dostanie remake na PC
The Silver Case - przygodówka twórcy Lollipop Chainsaw i No More Heroes dostanie remake na PC

wiadomość23 kwietnia 2016

Powstaje pecetowy remake The Silver Case, czyli detektywistycznej przygodówki znanego z Lollipop Chainsaw, Killer is Dead oraz serii No More Heroes projektanta Suda 51. Będzie to pierwsza okazja do zagrania w wersję anglojęzyczną gry, gdyż pierwowzór wydany na konsolę PlayStation doczekał się jedynie edycji japońskiej.

PC
PS4