Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 kwietnia 2016, 15:19

autor: Adrian Werner

The Silver Case - przygodówka twórcy Lollipop Chainsaw i No More Heroes dostanie remake na PC

Powstaje pecetowy remake The Silver Case, czyli detektywistycznej przygodówki znanego z Lollipop Chainsaw, Killer is Dead oraz serii No More Heroes projektanta Suda 51. Będzie to pierwsza okazja do zagrania w wersję anglojęzyczną gry, gdyż pierwowzór wydany na konsolę PlayStation doczekał się jedynie edycji japońskiej.

Gra pierwotnie ukazała się na PlayStation w 1999 roku. - The Silver Case - przygódówka twórcyLollipop Chainsaw i No More Heroes dostanie remake na PC - wiadomość - 2016-04-23
Gra pierwotnie ukazała się na PlayStation w 1999 roku.

Japoński projektant Suda 51, czyli tak naprawdę Goichi Suda, znany jest obecnie głównie z gier akcji pokroju Lollipop Chainsaw, Killer is Dead czy serii No More Heroes. Pierwszą produkcją, którą opracował pod szyldem założonego przez siebie studia Grasshopper Manufacture była jednak przygodówka The Silver Case, wydana w 1999 roku na konsolę PlayStation. Tytuł nigdy nie opuścił jednak granic Kraju Kwitnącej Wiśni. Teraz wszystko wskazuje na to, że doczekamy się wreszcie wersji anglojęzycznej. Serwis Niche Gamer opublikował bowiem wiadomość, że trwają prace nad odświeżoną wersją gry na pecety, która trafi na rynki zachodnie. Wydaje się, że redaktorzy się trochę pośpieszyli z tym newsem, gdyż został on szybko usunięty, ale mleko już się rozlało.

Remake tworzy firma Playism, która blisko współpracuje ze studiem Grasshopper Manufacture, tak aby nowa wersja pozostała wierna stylowi pierwowzoru. Oczywiście nie obędzie się bez istotnych zmian. Oprawa graficzna zostanie opracowana od nowa, w oparciu o silnik Unity 5, ale autorzy obiecują zachowanie większości elementów dwuwymiarowych. Ponadto niektóre zagadki zostaną przerobione, gdyż zbyt mocno bazowały na specyfice japońskiego języka.

Zmiany nie zajdą natomiast w fabule. The Silver Case osadzone jest w 1999 roku w Japonii, na terenie obszaru znanego jako 24 Dzielnice. W miejscu tym dochodzi do serii brutalnych, ale jednocześnie bardzo dziwnych morderstw. Gra koncentruje się na losach lokalnego departamentu policji, którego pracownicy podczas próby rozwiązania sprawy odkrywają, że idealnym podejrzanym byłby słynny zabójca Kamui Uehara, mający na koncie skuteczne zamachy na wielu najważniejszych członków rządu. Problem w tym, że Ueahara został kilka lat wcześniej zabity przez jednego z detektywów pracujących obecnie w wydziale zabójstw 24 Dzielnic.

Ciekawym elementem jest to, że gra składa się z dwóch scenariuszy. Pierwszy z nich opowiada o policjantach, a drugi pozwala na wcielenie się w dziennikarza badającego tę samą sprawę. Pod względem mechanizmów rozgrywki The Silver Case to klasyczna przygodówka, więc zabawa polega na eksplorowaniu lokacji, prowadzeniu rozmów, gromadzeniu przedmiotów i rozwiązywaniu zagadek.

Studio Grasshopper Manufacture ma nadzieję, że pecetowe The Silver Case okaże się sporym sukcesem, gdyż to pozwoli na opracowanie podobnego remake’a kontynuacji, czyli The Silver Case: Ward 25, jak również przygodówki Flower, Sun, and Rain.

  1. Grasshopper Manufacture – strona oficjalna
  2. Playism – strona oficjalna

Ostatnia aktualizacja: 2016-04-23

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

The Silver Case

The Silver Case