Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 23 kwietnia 2016, 14:47

autor: Adrian Werner

World of Tanks Blitz – po krytyce fanów autorzy wprowadzili zmiany w modelu ekonomicznym

Studio Wargaming posłuchało głosów fanów mobilnego World of Tanks Blitz niezadowolonych z ostatnich zmian w modelu ekonomicznym. Twórcy właśnie zaimplementowali modyfikacje, które powinny naprawić tę sytuację.

W społeczność fanów mobilnej gry bitewnej World of Tanks Blitz ostatnio zawrzało z powodu zmian w modelu ekonomicznym, które według wielu graczy stanowiły za mocne przegięcie w stronę tzw. pay-to-win, czyli po prostu płacenia za wygrywanie. Co ciekawe, deweloperzy ze studia Wargaming nie zignorowali tych głosów krytycznych i wprowadzili poprawki.

Kontrowersyjne zmiany, które wywołały całą aferę, zostały zaimplementowane kilka tygodni temu w aktualizacji 2.8. Łatka oferowała m.in. nowe sowieckie niszczyciele czołgów (SU-100M1, SU-101, SU-122-54 i Object 263) oraz przerabiała zimową mapę Malinowka, ulepszając jej grafikę oraz zbalansowanie. Tym jednak, co wywołało niezadowolenie graczy był inny element tego patcha w postaci nowego typu materiałów eksploatacyjnych, czyli tzw. zapasów.

W istotny sposób wpływają one na przebieg potyczek, więc gracze chcący wygrywać zaczęli ich używać wraz ze starymi materiałami eksploatacyjnymi. Problem w tym, że zapasy były bardzo drogie. W rezultacie wydatki użytkowników znacząco wzrosły i po każdej bitwie pozostawało im coraz mniej kredytów. Twórcy przeanalizowali statystyki z meczów i przyznali rację fanom, że zapasy było zdecydowanie zbyt kosztowne. Dlatego zdecydowano się na obniżenie ich ceny w kredytach, przykładowo:

  • Standardowe paliwo: 300 – 2000 zamiast 500 – 3000
  • Zestaw ochronny: 800 – 5000 zamiast 1000 – 6000
  • Wzbogacone paliwo: 2400 – 5000 zamiast 4200 – 8400

Przy okazji tych analiz okazało się także, że część współczynników opłacalności pojazdów była niepoprawna, dlatego tu również zaszły zmiany i czołgi Е 75, E 100, ST-1 oraz Maus otrzymały bonus 10% do zarobków, a IS-7 oraz M48A1 dostały 5% wzrost. Wszystkie powyższe zmiany weszły w życie dzisiaj rano. 

World of Tanks Blitz w App Store

World of Tanks Blitz w Google Play

World of Tanks Blitz w Windows Store