Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 października 2016, 14:40

Wieści ze świata (The Orange Box, Total War: Warhammer, Battle.net, Minecraft: Story Mode) 21/10/2016

Dziś piszemy o udostępnieniu The Orange Box (m.in. Half-Life 2) na XOne w ramach wstecznej kompatybilności, nowym DLC do Total War: Warhammer (The King and The Warlord), czacie głosowym w aplikacji Battle.net, bezpłatnym pierwszym epizodzie Minecraft: Story Mode oraz o zapowiedzi The Silver Case na PS4. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

The Orange Box na Xboksie One (wsteczna kompatybilność)

Xbox One doczekał się kolejnej porcji hitów z Xboksa 360 w ramach wstecznej kompatybilności. Tym razem padło na The Orange Box, czyli wydany w 2007 roku pakiet, który zawiera przeboje firmy Valve Software – Half-Life 2 (razem z dodatkami Episode One i Episode Two), Team Fortress 2 i Portal. Jeśli nie macie oryginalnej kopii na X360, możecie zaopatrzyć się w wersję cyfrową tutaj w cenie 69 zł.

Total War: Warhammer z DLC The King and The Warlord

Studio Creative Assembly wypuściło nowe dwie paczki DLC do strategii Total War: Warhammer – jedną płatną i jedną darmową. Pierwsza z nich, nazwana The King and The Warlord, to kolejny tzw. Lord Pack, który tym razem koncentruje się na frakcjach krasnoludów i zielonoskórych. Dodatek wprowadza dla obu po jednym legendarnym lordzie, jednym typie lorda i trzy jednostki, ponadto dodaje 22 elitarne odmiany już znanych jednostek (10 krasnoludów i 12 zielonoskórych). Z nową zawartością wiążą się również drobne zmiany w mechanice rozgrywki (np. zmodyfikowane drzewka rozbudowy i nowe umiejętności postaci). Rozszerzenie jest dostępne na Steamie w cenie 7,49 euro, czyli ok. 33 zł.

Z kolei darmowe DLC – Wurrzag – dodaje tytułowego legendarnego lorda dla zielonoskórych, który jest dzikim orkijskim szamanem.

Star Citizen dostępny za darmo do 30 października

Studio Cloud Imperium Games jeszcze dzisiaj pozwoli po raz kolejny przetestować symulator kosmiczny Star Citizen za darmo – tym razem przez dłuższy czas, bo do 30 października. Jeśli jeszcze tego nie robiliście, załóżcie sobie konto tutaj, następnie będziecie mogli pobrać pliki instalacyjne gry w wersji alfa 2.5 stąd (nie wiemy, kiedy dokładnie pojawi się taka możliwość).

Battle.net otrzymał czat głosowy

Blizzard Entertainment wypuścił aktualizację 1.5.1 do aplikacji Battle.net (która wkrótce zmieni nazwę), wzbogacając ją o obsługę czatu głosowego. Gracze mogą teraz łatwo tworzyć kanały, by rozmawiać ze znajomymi podczas gry w takie tytuły jak Overwatch czy Heroes of the Storm. Nowości wprowadzone w aktualizacji obejmują również czat tekstowy. Pełną listę zmian możecie zobaczyć tutaj. Natomiast aplikacja Battle.net jest dostępna do pobrania chociażby stąd.

Minecraft: Story Mode – pierwszy epizod za darmo

Studio Telltale Games udostępniło za darmo pierwszy epizod przygodówki Minecraft: Story Mode na wybranych platformach sprzętowych. Można go już pobrać z Windows Store (Windows 10), Xbox Store (X360, XOne), PlayStation Store (PS3), Google Play (Android) i App Store (iOS). Europejscy użytkownicy konsoli PlayStation 4 muszą jeszcze trochę poczekać na wypuszczenie bezpłatnego pierwszego epizodu. Niestety, wygląda na to, że deweloper nie planuje objęcia ofertą również Steama.

The Silver Case wyjdzie też na PS4

Studio Grasshopper Manufacture (którym kieruje słynny Suda51) poinformowało za pośrednictwem poniższego zwiastuna, że odświeżona wersja przygodówki The Silver Case ukaże się również na PlayStation 4 w pierwszych miesiącach 2017 roku. Przypomnijmy, że gra jest dostępna od dwóch tygodni na pecetach i zbiera całkiem pozytywne oceny (głównie od graczy).

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: