Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 21 października 2016, 13:03

Framed 2 - zapowiedziano kontynuację mobilnego przeboju z 2014 roku

Zespół Loveshack Entertainment poinformował, że pracuje nad Framed 2, czyli kontynuacją wyśmienitej gry logicznej sprzed dwóch lat.

Jedna z najlepszych mobilnych gier 2014 roku doczeka się kontynuacji. Australijskie studio Loveshack Entertainment właśnie zapowiedziało Framed 2, czyli kontynuację nietypowej gry logicznej w klimatach noir.

Na razie informacje na temat gry są bardzo skromne. Autorzy obiecują jedynie, że dostaniemy nowe realia, postacie i wyzwania. Na więcej konkretów nie będziemy musieli jednak długo czekać, gdyż produkcja zostanie pokazana na targach Melbourne International Games Week, które odbędą się w dniach 29 października – 7 listopada.

Trochę dodatkowych informacji można wydedukować z udostępnionej przez autorów garstki materiałów graficznych. Produkcja będzie więc prequelem, ale nie wiemy, czy oznacza to, że ponownie wcielimy się w znanego z pierwowzoru bohatera, czy też tylko akcja osadzona będzie we wcześniejszym okresie historycznym. Ponadto wszystko wskazuje, że tym razem porzucimy Stany Zjednoczone i udamy się do Chin lub Hongkongu.

Udostępnione screeny sugerują, że pod względem mechanizmów rozgrywki Framed 2 zbudowane zostanie na tych samych fundamentach co część pierwsza. Ponownie otrzymamy więc nietypową grę logiczną, gdzie na każdej planszy naszym zadaniem będzie szczęśliwe przeprowadzenie bohatera od punktu startowego do końcowego. Cała zabawa polegać ma na tym, że każdy taki ekran przypominać będzie panele komiksowe, a do tego wchodzące w skład takiej wirtualnej strony obrazki mają być animowane. Naszym zadaniem będzie takie manipulowanie kolejnością paneli, aby zmienić opowiadaną przez nie historię i tym samym zapobiec śmierci postaci. Odkrycie jednej z właściwych sekwencji zabierze trochę czasu i zanim do niej dojdziemy to po drodze obejrzymy kilka wersji wydarzeń, które zakończą się dla bohatera tragicznie. Każda taka porażka zapewni nam jednak wskazówki uławiające znalezienie właściwego rozwiązania.

Nie podano planowanych platform, ani modelu biznesowego, ale pierwsza część była sporym sukcesem, więc wątpimy, aby autorzy chcieli eksperymentować ze sprawdzoną formułą. Spodziewamy się więc przynajmniej wersji na iOS i Androida (z możliwą konwersją na pecety) oraz produkcji premium, a więc pozbawionej mikropłatności.

Framed 2 – oficjalna strona gry