Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 października 2016, 19:22

autor: Vergil

Odświeżone miasta z The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition na materiale wideo

Premiera The Elder Scrolls V: Skyrim - Special Edition odbędzie się za kilka dni, toteż w sieci zaczynają pojawiać się kolejne materiały prezentujące w akcji omawiany tytuł. Tym razem możemy spojrzeć na to, jak prezentują się odświeżone wersje ulokowanych na północy Tamriel miast.

The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition, czyli odświeżona wersja RPG-a znanego z konsol poprzedniej generacji i komputerów osobistych, zostało zapowiedziane na tegorocznych targach E3. Produkcja zmierza na PC, PlayStation 4 oraz Xboksa One, a od jej premiery dzieli nas zaledwie tydzień. Nic dziwnego zatem, że w sieci pojawiają się nowe materiały, prezentujące omawiany tytuł w akcji. Tym razem możemy spojrzeć na odświeżone miasta, ulokowane na północy Cesarstwa Tamriel, które deweloperzy poddali odpowiedniemu faceliftingowi.

Jest ładnie, ale…

Uczciwie trzeba przyznać, że w porównaniu z oryginalnym The Elder Scrolls V: Skyrim, różnica widoczna jest na pierwszy rzut oka. Deweloperzy pokusili się nie tylko o implementację tekstur w wyższej rozdzielczości, lecz także zadbali o rozmaite efekty, takie jak choćby wolumetryczne oświetlenie, czy dynamiczna głębia ostrości. Dzięki temu miasta pokroju Solitude, Riften, Whiterun lub Falkreath naprawdę prezentują się lepiej, niż kiedykolwiek.

Prowincja Skyrim nigdy nie wyglądała lepiej… co nie zmienia faktu, że czas nie obszedł się szczególnie łaskawie z omawianym tytułem. Czas na kontynuację! - Odświeżone miasta z The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition na materiale wideo - wiadomość - 2016-10-24
Prowincja Skyrim nigdy nie wyglądała lepiej… co nie zmienia faktu, że czas nie obszedł się szczególnie łaskawie z omawianym tytułem. Czas na kontynuację!

Fakt, moderom z całego świata udało się już wycisnąć z The Elder Scrolls V: Skyrim znacznie więcej w wersji na komputery osobiste. Ba, wystarczy rzut okiem na poddanego modyfikacjom, wiekowego przecież Morrowinda, by dojść do wniosku, że Bethesda mogła się o wiele bardziej postarać — wszak platformom docelowym nie brakuje mocy. Niemniej, w porównaniu z edycją wydaną na PlayStation 3 i Xboksa 360, mamy do czynienia z graficzną przepaścią.

The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition zapowiada się na tytuł skierowany przede wszystkim do tych graczy, którzy nie mieli okazji zapoznać się z oryginałem. Reszta zapewne przejdzie obok niego obojętnie… chyba że skusi ich obecność modów, jakie będzie można instalować również na PlayStation 4 i Xboksie One.

Premiera The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition na komputerach osobistych oraz konsolach Sony i Microsoftu odbędzie się 28 października. Tytuł prawdopodobnie trafi również na zapowiedzianą wczoraj konsolę Nintendo, ochrzczoną mianem Switch. Warto nadmienić, że osoby posiadające na Steamie The Elder Scrolls V: Skyrim ze wszystkimi dodatkami lub w wersji Legendary Edition, „remaster” otrzymają za darmo.

The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition to odświeżona wersja piątej odsłony cyklu popularnych gier RPG, zapoczątkowanego w 1994 roku. Na przestrzeni kolejnych części serii gracze mogli zwiedzać odmienne rejony fantastycznego świata, którym niepodzielnie rządzi gigantyczne Imperium Tamriel. Omawiana produkcja zabiera nas do krainy Skyrim, gdzie przychodzi nam zmierzyć się z bogiem zniszczenia, Alduinem i jego poplecznikami, jakimi są coraz częściej pojawiające się na niebie smoki. Cechy charakterystyczne tego tytułu to gigantyczny, otwarty świat, cała masa zadań czekających na wykonanie oraz dowolność w kwestii kreacji bohatera, jego rozwoju i obranej przez nas ścieżki. Nic nie stoi na przeszkodzie, by całkowicie pominąć główny wątek fabularny, oddając się pobocznym aktywnościom.