Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 października 2016, 11:50

autor: Meehow

Skyrim i Fallout 4 na PlayStation 4 jednak z modami; PS4 Pro z 4K

Firma Bethesda Softworks ogłosiła, że PlayStation 4 ostatecznie wesprze mody do gry Skyrim: Special Edition oraz Fallout 4 (choć z poważnymi ograniczeniami). Ponadto w przyszłości oba tytuły w wersji na PlayStation 4 Pro obsłużą rozdzielczość 4K.

Jak wynika z informacji opublikowanych na oficjalnej stronie internetowej firmy Bethesda Softworks, zarówno Skyrim: Special Edition, jak i ubiegłoroczny Fallout 4 ostatecznie otrzymają wsparcie dla fanowskich modyfikacji. Jest to zmiana o 180 stopni, gdyż jeszcze na początku września studio ogłosiło, że obie produkcje nie zaoferują graczom możliwości modowania przez brak porozumienia z koncernem Sony. Najwyraźniej jakiś konsensus został osiągnięty, choć przy zastrzeżeniu, że autorzy modów nie będą mogli używać żadnych zewnętrznych zasobów, a więc ich „warsztat” ograniczy się do oficjalnej zawartości dostarczonej z danym tytułem. Przypominam jednocześnie, że użytkownicy konsoli Xbox One cieszą się modami od ostatniego dnia maja; wówczas ogłoszono również, że posiadacze PlayStation 4 poczekają jeszcze miesiąc, by później wielokrotnie przekładać zaimplementowanie wsparcia modyfikacji. Na pecetach mody goszczą zaś od kwietnia.

W tym samym wpisie Bethesda zapowiedziała także wsparcie rozdzielczości 4K w Skyrimie: Special Edition w dniu premiery i Falloucie 4. Mowa oczywiście o konsoli PlayStation 4 Pro. W tej chwili można obejrzeć kilka zrzutów ekranu z pierwszej pozycji. Prezentują się one następująco:

Na koniec pozostaje informacja, że zarówno w przypadku implementacji wsparcia modów, jak i dodania obsługi rozdzielczości 4K, Skyrim: Special Edition pozostaje na pierwszym miejscu w planach Bethesdy, zatem nie należy oczekiwać wyżej opisanych nowinek w Falloucie 4 przed premierą ulepszonej, piątej odsłony serii The Elder Scrolls.

Przypominamy też, że Skyrim: Special Edition ukaże się 28 października bieżącego roku na komputerach osobistych oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Warto też wspomnieć, że użytkownicy pecetów posiadający na Steamie wszystkie dodatki do Skyrima bądź wydanie Legendary Edition otrzymają zremasterowanego Skyrima za darmo.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.