Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lipca 2016, 16:48

autor: Draug

Wieści ze świata (Gears of War 4, Team Fortress 2, The Silver Case, A Hat in Time) 25/7/2016

Dziś piszemy o szczegółach technicznych Gears of War 4 w wersji PC, patchu z poprawkami matchmakingu i nie tylko do Team Fortress 2, pierwszym zwiastunie remake'u The Silver Case oraz o terminie premiery platformówki A Hat in Time. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Gears of War 4 – szczegóły techniczne wersji PC

W rozmowie z serwisem Digital Foundry (stanowiącym część Eurogamera) studio The Coalition podzieliło się szczegółami na temat strony technicznej Gears of War 4 w wersji na PC. Deweloper obiecuje 28 różnych ustawień graficznych (choć ich liczba może się zwiększyć), wśród których znajdzie się m.in. możliwość odblokowania liczby klatek na sekundę płynności animacji i dynamicznie skalowana rozdzielczość. Ponadto twórcy obiecują m.in. ostrzejsze tekstury względem wersji na XOne i tryb benchmarku.

Team Fortress 2 – patch z poprawkami matchmakingu

Zespół deweloperski Valve Software wypuścił łatkę do Team Fortress 2, w której wyeliminowano część niedogodności wprowadzonych wraz z nowościami z poprzedniej dużej aktualizacji (takich jak tryb rankingowy i matchmaking). M.in. znacznie skrócono czas oczekiwania na połączenie z innymi graczami i usunięto kary za opuszczanie rozgrywek w trybie casualowym (Casual Mode), a także dodano system wyrzucania użytkowników z meczów poprzez głosowanie w tej formie rozrywki. Pełną listę zmian znajdziecie tutaj. Oprócz tego twórcy zaprezentowali listę funkcji, nad którymi obecnie pracują – jest wśród nich przede wszystkim zaostrzenie kar dla osób opuszczających rozgrywki w trybie rankingowym.

The Silver Case – zwiastun remake’u przygodówki Sudy51

Studio Grasshopper Manufacture pokazało pierwszy zwiastun (poniżej) powstającego z myślą o pecetach remake’u The Silver Case – detektywistycznej przygodówki, która stanowi pierwsze dzieło Sudy51, wydane pierwotnie na konsolę PlayStation w 1999 roku, w dodatku tylko w Japonii. Nowa wersja gry ma zadebiutować jesienią bieżącego roku.

A Hat in Time – debiut obiecującej platformówki 3D w 2017 r.

Produkcja zapowiedzianej prawie cztery lata temu trójwymiarowej platformówki A Hat in Time ma się ku końcowi – studio Gears of Breakfast ujawniło, że premiera gry nastąpi w niesprecyzowanym bliżej okresie 2017 roku. Przypomnijmy, że w produkcji wcielimy się w dziewczynę w kapeluszu (Hat Kid), która podróżuje przez zróżnicowane rozległe światy, by zdobyć paliwo do swojego statku kosmicznego, będące też obiektem pożądania złowrogiej Wąsatej Dziewczyny (Moustache Girl). Projekt został sfinansowany na Kickstarterze w 2013 roku – zebrano na niego 296 tysięcy dolarów.

Wieści ze świata (Gears of War 4, Team Fortress 2, The Silver Case, A Hat in Time) 25/7/2016 - ilustracja #3

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier: