Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lipca 2016, 16:45

autor: Makek

Polscy youtuberzy pracują nad dubbingiem w Battlefield 1 [News zaktualizowany]

Jedni z najpopularniejszych twórców polskiego YouTube’a zajmujący się grami wideo – Rock, Rojo oraz Izak – użyczą swoich głosów w dubbingu do trybu wieloosobowego w Battlefield 1. Taką informację przekazał Rojo za pośrednictwem swojej strony na Facebooku.

Aktualizacja: Właśnie otrzymaliśmy wiadomość od szefa marketingu dla marki Battlefield w Polsce w sprawie prac Roja, Rocka oraz Izaka przy dubbingu do trybu wieloosobowego w Battlefield 1. Niestety na chwilę obecną wydawca wciąż nie jest w stanie przekazać żadnych informacji dotyczących dostępności określonych wersji językowych. Treść wiadomości:

„Do udziału przy nagraniach polskiej wersji językowej zaprosiliśmy popularnych twórców znanych z portalu YouTube, którzy jednocześnie są wielkimi fanami serii Battlefield.” – mówi Michał Hinc, Head of Product Marketing w Electronic Arts Polska. „Rock, Rojo i Izak spisali się znakomicie, a efekty ich pracy każdy już wkrótce będzie mógł samodzielnie ocenić na materiale wideo, który udostępnimy. Na razie powiem tylko, że zarówno reżyser dźwięku jak i operator byli zaskoczeni ich profesjonalizmem, umiejętnościami wokalnymi i sprawnością z jaką została zrealizowana sesja nagraniowa. Youtuberzy nagrali głosy 3 z 12 żołnierzy, których usłyszymy w trybie wieloosobowym. Nagrywane frazy były już wcześniej przygotowane, więc niestety nie było tutaj pola do kreatywności, mimo to jestem przekonany, że ich udział w polskim dubbingu będzie stanowił dodatkowy „smaczek” dla wszystkich graczy. Chciałbym jednocześnie poinformować, że za dubbing trybu dla pojedynczego gracza jest odpowiedzialna inna ekipa. W typ przypadku również szykujemy parę niespodzianek w obsadzie w postaci gwiazd dużego formatu. Śledźcie nasze kanały społecznościowe, aby dowiedzieć się więcej.”

Już za niecałe trzy miesiące odbędzie się premiera gry Battlefield 1 – najnowszej odsłony bestsellerowego cyklu pierwszoosobowych strzelanin. Udostępnione przedpremierowe materiały wideo z rozgrywki w trybie wieloosobowym z pewnością mogą zaostrzyć apetyt na ten tytuł, który – jak się właśnie okazało – będzie także nie lada gratką dla osób śledzących poczynania polskich youtuberów związanych z elektroniczną rozrywką. Wszystko wskazuje bowiem na to, że głosy trójki z nich – Rocka, Roja oraz Izaka – usłyszymy w multiplayerze polskiej wersji językowej Battlefielda 1.

Polscy youtuberzy użyczą swoich głosów postaciom z trybu multiplayer w Battlefield 1. - Polscy youtuberzy pracują nad dubbingiem w Battlefield 1 [News zaktualizowany] - wiadomość - 2016-07-25
Polscy youtuberzy użyczą swoich głosów postaciom z trybu multiplayer w Battlefield 1.

Informację tę przekazał Patryk Rojewski, czyli popularny Rojo, za pośrednictwem swojego profilu na Facebooku. Z jego wiadomości możemy wyczytać, że:

Polscy youtuberzy pracują nad dubbingiem w Battlefield 1 [News zaktualizowany] - ilustracja #2„Moi drodzy, najwyższa pora zrzucić zasłonę tajemnicy. Trio Rock & Rojo & Izak będzie odpowiedzialne za polski dubbing trybu wieloosobowego gry Battlefield 1! Jesteśmy już po ostatecznych nagraniach, które w ocenie ekspertów wypadły świetnie. Bardzo nas to cieszy, bo daliśmy z siebie absolutnie wszystko. Maksymalne wczucie i emocjonalne zaangażowanie. Nie było to specjalnie trudne, bo siedzimy w tego typu grach na co dzień plus moje wydawanie komend na PZR-ach również dało swoje. Każdy ma inny głos, ale na swój sposób tak samo przekonujący. Np. gdy zamykałem oczy podczas zgrywania odzywek Rocka – byłem zachwycony jak bardzo on do BF pasuje. Możecie więc spać spokojnie. Od graczy dla graczy. Dla nas mega wyróżnienie, dla Was coś, co znacie. Już widzę te nagrywki z multi:)”

Jest to z pewnością ciekawa informacja nie tylko dla fanów serii Battlefield, ale także dla osób lubiących twórczość wyżej wymienionej trójki. Choć na tę chwilę nie możemy jeszcze posłuchać efektów ich prac, to z wiadomości Roja możemy się domyślać, że gracze nie mają raczej powodów do obaw. Warto przypomnieć, że jeden z nich, Piotr IzakSkowyrski, to ceniony wśród społeczności gry Counter-Strike: Global Offensive komentator profesjonalnych rozgrywek e-sportowych, który niedawno miał nawet okazję skomentować mecze polskiej reprezentacji w piłce nożnej obok Macieja Iwańskiego, zawodowego komentatora sportowego. Być może doświadczenie, nabyte przez Izaka przy CS:GO, okaże się pomocne przy dubbingowaniu postaci w Battlefield 1.

Pozostaje jednak pytanie, co w przypadku graczy zwyczajnie niedarzących sympatią Rocka, Roja i Izaka. Z pewnością ich głos w grze może być dla nich irytujący. Czy twórcy Battlefielda 1 – studio DICE – pozwolą na zmianę ścieżki dźwiękowej? Nie znamy na ten moment odpowiedzi na ten temat i miejmy nadzieję, że wydawca gry – firma Electronic Arts – rozwieje te wątpliwości jeszcze przed premierą gry.

Polscy youtuberzy pracują nad dubbingiem w Battlefield 1 [News zaktualizowany] - ilustracja #4

Battlefield 1 to kolejna pełnoprawna odsłona jednej z najpopularniejszych serii wojennych strzelanin FPP. Najnowsza część została osadzona w realiach I wojny światowej (stąd numer 1 w tytule gry). Wiąże się to oczywiście z charakterystycznymi dla tej epoki pojazdami i uzbrojeniem, a także zupełnie innymi stylem walki. Pod względem rozgrywki tytuł ten stanowi swoisty powrót do korzeni cyklu, oferując większe i bardziej otwarte mapy oraz sporą swobodę działania. Battlefield 1 pojawi się na PC, PlayStation 4 oraz Xboksie One 21 października 2016 roku.

TWOIM ZDANIEM

Youtuberzy robiący dubbing do Battlefield 1 to dobry pomysł?

Uważam, że to złe posunięcie.
57%
Wszystko mi jedno, to tylko kilka okrzyków w multi.
26,2%
Jak dla mnie strzał w dziesiątkę.
16,8%
Zobacz inne ankiety