Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lipca 2016, 14:08

autor: moir

Skandal w Black Desert i premiera Naruto Online – Wieści MMO (24/07/2016)

Dzisiaj omawiamy m.in. skandal z wprowadzeniem płatnych kont premium w Black Desert, premierę Naruto Online, "pokemony" w TERA, wydanie Neverwinter na PS4 i dużą aktualizację do Blade & Soul (The Shadows of the Innocents).

Witamy w kolejnej odsłonie Wieści MMO – miejsca, z którego dowiecie się o wszystkich nowościach, wydarzeniach oraz ciekawostkach z waszych ulubionych produkcji MMORPG i nie tylko. Tym razem przyglądamy się najnowszym doniesieniom z Black Desert, ostatniej aktualizacji Blade & Soul, premierze Naruto Online, a także sprawdzamy, co nowego w świecie Neverwinter i TERA. Nie zabraknie również porcji szybkich wieści.

SZYBKIE WIEŚCI

Skandal w Black Desert i premiera Naruto Online – Wieści MMO (24/07/2016) - ilustracja #1

Guild Wars 2

Jeśli rozważacie powrót do lub rozpoczęcie zabawy w Guild Wars 2, to jeszcze do 27 lipca ArenaNet umożliwia zainteresowanym nabycie najnowszego dodatku do gry za pół ceny. Całość wyniesie Was ok. 100 złotych. Szczegóły znajdziecie tu.

ArcheAge Begins

Ruszyły zapisy do alfy ArcheAge Begins – spin-offa słynnego ArcheAge przygotowanego na urządzenia mobilne. Jeszcze za wcześnie, by mówić o szczegółach, twórcy udostępnili jedynie enigmatyczny zwiastun.

Pokemon GO

Informacja, która z pewnością zainteresuje wszystkich polskich trenerów – w sieci jest dostępna na bieżąco aktualizowana mapa Polski ze wszystkimi gymami i pokestopami na terenie kraju. Znajdziecie ją pod tym adresem.

Black Desert

W minionym tygodniu firma Daum Games (obecnie nazwająca się Kakao Corporation), wydawca Black Desert, wyraźnie straciła w oczach graczy. Do tej pory spółka radziła sobie nader dobrze i uważana była za jedną z najlepszych w sektorze MMO. Niezadowolenie graczy spowodowało wprowadzenie czegoś na kształt płatnego konta premium – specjalnej 30-dniowej paczki, której posiadanie zapewnia szereg różnorakich bonusów, na czele z 30% ulgą podatkową (każda sprzedaż w europejskiej wersji Black Desert wiązała się z koniecznością uiszczenia sztywno określonych opłat). Przykładowo – gracz nieposiadający owej paczki uzyska jedynie 65% wartości upłynnionego przedmiotu, zaś posiadacz premium już 84.5%. Faktycznie niepokoi wprowadzenie takiej znanej z produkcji free-to-play opcji w grze, za którą trzeba wcześniej zapłacić.

Całość niefortunnie zbiegła się w czasie z publikacją informacji o przekroczeniu magicznej liczby miliona sprzedanych kopii gry. Dokładne informacje na temat zawartości tzw. Value Packa znajdują się w tym miejscu.

Blade & Soul

Blade & Soul doczekało się aktualizacji zatytułowanej The Shadows of the Innocents, która wprowadza mnóstwo nowości do świata produkcji. W jej skład wchodzą m.in. dwa nowe wydarzenia z atrakcyjnymi nagrodami, trzy świeże instancje (w tym jedna dla aż 24 osób), drobne poprawki lokalizacyjne, kosmetyczne zmiany w systemie PvP oraz szereg innych elementów. Pełny spis treści jest dostępny tu.

Naruto Online

Miniony tydzień przyniósł wyczekiwany przez wielu fanów anime (i mangi) moment – debiut Naurto Online. Produkcja oferuje siedem różnych klas i cieszy się ogromną popularnością, każdego dnia otwierane są nowe serwery (startowano z dwoma, obecnie do dyspozycji jest siedem). Na europejskie wydanie gry będziemy musieli jeszcze trochę poczekać, choć jeśli niestraszne Wam wysokie pingi zza oceanu, to grać możecie już teraz.

Neverwinter

Neverwinter w końcu trafiło na konsole PlayStation 4, dołączając do działających już wersji na PC oraz Xbox One. Wbrew powszechnym obawom, konsolowcy otrzymali najaktualniejszą odsłonę gry (zawierającą dodatek The Maze Engine). Szczegółowe informacje na temat tego wydania dostępne są pod tym adresem.

TERA

Amerykańska wersja TERA, wydawana przez En Masse Entertainment, również uległa panującej ostatnio modzie na pokemony. Wszystko za sprawą mini-aktualizacji, która wprowadziła do świata gry tzw. Mongo, czyli „sympatyczne” potworki, za których zabicie możemy uzyskać wyjątkowe nagrody. Podobnie jak ich odpowiednicy z gier Nintendo, te również różnią się rzadkością oraz stopniem ewolucji. Szczegóły znajdziecie tu.

Na łamach Wieści staramy się wspominać o wszystkich popularniejszych grach MMO (przynamniej z perspektywy graczy z Polski). Jeśli wydaje ci się, że twoja ulubiona pozycja powinna znaleźć się na naszych łamach, a z jakiegoś powodu tak się jeszcze nie stało – daj nam znać w komentarzach, zobaczymy co da się zrobić.