Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lipca 2016, 15:20

autor: Entelarmer

Team Fortress 2 z trybem rankingowym [news zaktualizowany]

Firma Valve zapowiedziała aktualizację Meet Your Match dla gry Team Fortress 2. Wraz z nią sieciowa strzelanka doczeka się wprowadzenia matchmakingu oraz rozgrywek rankingowych.

Aktualizacja: Minionej nocy doczekaliśmy się wprowadzenia aktualizacji Meet Your Match, a tym samym wspomnianych niżej nowości: trybów rankingowego i PASS Time (które oficjalnie wyszło z bety) oraz matchmakingu. Oprócz tego naprawiono masę błędów i zmodyfikowano wiele elementów, jak choćby menu główne czy ceny broni w sklepie Mann Co. Store. Nie zabrakło też zmian poprawiających balans rozgrywki oraz wydajność gry, jak również nowych osiągnięć i kpin. Pełną i zdecydowanie niemałą listę zmian w języku angielskim znajdziecie na oficjalnej stronie Team Fortress 2. Nie jest to jednak koniec atrakcji. Przy pierwszym uruchomieniu gry po aktualizacji będziemy mogli jednorazowo wybrać jedną z dwóch postaci: Heavy’ego lub Pyro. Od tego momentu punkty uzyskane przez nas w poszczególnych sesjach będą dodawane do wyniku wybranej przez nas klasy. Zwycięska postać otrzyma własną aktualizację, uwzględniającą m.in. nowe uzbrojenie oraz osiągnięcia.

Od premiery Team Fortress 2 minęło już prawie 10 lat i mimo licznej konkurencji nic nie wskazuje na to, by ten darmowy sieciowy shooter szybko odszedł w zapomnienie. Dość powiedzieć, że w ciągu ostatnich 30 dni tytuł doczekał się ponad 10 tysięcy nowych recenzji w serwisie Steam, a firma Valve nieustannie go wspiera. Właśnie dziś zapowiedziano kolejną aktualizację, zatytułowaną Meet Your Match. Wzorem stosunkowo świeżego i często porównywanego z TF2 Overwatch, w grze wreszcie pojawi się matchmaking, który obiecywano od lat. Zmiana ta pociągnęła za sobą usunięcie automatycznego balansowania drużyn w trybie Szybkiej Gry (Quickplay) – od teraz drużyny będą równane na samym początku, a nie w trakcie rozgrywki. Pojawił się też tryb rankingowy (Competitive), w ramach którego zmierzą się drużyny złożone z 6 graczy, mogących uzyskać 18 tytułów oraz tyleż odznak. Szkoda tylko, że gry rankingowe dostępne będą jedynie dla graczy z płatnym kontem Premium (wypada przypomnieć, że nabywcy pudełkowego wydania TF2 oraz The Orange Box automatycznie otrzymują tzw. Premium DLC).

Wraz z nowa aktualizacją Team Fortress 2 pożegna się z autobalansem w trybie Szybkiej gry. - Team Fortress 2 z trybem rankingowym - wiadomość - 2016-07-08
Wraz z nowa aktualizacją Team Fortress 2 pożegna się z autobalansem w trybie Szybkiej gry.

Oprócz tego aktualizacja wprowadzi trzy nowe mapy od społeczności: dwie dla trybu Kontrola terytorialna (Sunshine i Metalworks) oraz jedną dla Ładunku (Swiftwater). Ponadto doczekamy się wreszcie debiutu pełnej wersji trybu sportowego PASS Time, który przez niemal rok był dostępny w wersji beta. Przypomnijmy – gracze mają za zadanie zdobyć Jack’a (piłkę) i uzyskać większą liczbę goli od drużyny przeciwnej. Sam Jack daje trzymającemu pewne korzyści (regenerację zdrowia, szybsze bieganie itd.), ale za cenę niemożności korzystania z broni. Więcej szczegółów na temat aktualizacji Meet Your Match w języku angielskim znajdziecie na oficjalnej stronie Team Fortress 2.