Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePCSwitchXONEPS4
Okładka A Hat in Time (PC)

A Hat in Time

Trójwymiarowa platformówka inspirowana takimi klasykami, jak Banjo-Kazooie, Conker's Bad Fur Day oraz Donkey Kong 64. A Hat in Time jest dziełem niezależnego studia Mecha the Slag.

Zręcznościowe | TPP | platformówki 3D | elementy logiczne | indie

Okładka A Hat in Time (PC)

data premiery gry:

5paź2017

PC

5gru2017

PS4

6gru2017

XONE

18paź2019

Switch

A Hat in Time to trójwymiarowa gra platformowa na PC, PS4 i XONE utrzymana w pełnych humoru kreskówkowych klimatach. Jest to produkcja niezależnego studia deweloperskiego Mecha the Slag.

Gra opowiada o przygodach dziewczynki znanej jako Hat Kid, która zajmuje się podróżowaniem w czasie, spuszczaniem łomotu czarnym charakterom i rozwiązywaniem zagadek. W trakcie kampanii gracz zwiedza pięć różnorodnych światów próbując pokrzyżować plany Wąsatej Dziewczyny (ang. Moustache Girl). Autorzy wzorowali się na klasycznych konsolowych platformówkach studia Rare w postaci Banjo-Kazooie, Conker's Bad Fur Day oraz Donkey Kong 64. Wszystkie te gry kładły duży nacisk nie tylko na omijanie przeszkód oraz walkę, ale również na eksplorowanie lokacji oraz zbieranie przedmiotów i dokładnie takie samo podejście oferuje A Hat in Time.

Hat Kid dzierży parasol, który ma multum zastosowań. Wykorzystujemy go m.in. jako broń, spadochron, a nawet śmigło. Pokonywanie kolejnych przeszkód wymaga nie tylko zręczności, ale również sporej dozy sprytu z powodu pojawiających się regularnie zagadek logicznych. Jednocześnie bohaterka posiada ograniczone możliwości kontrolowania czasu, co odgrywa kluczową rolę w niektórych łamigłówkach. Poza kampanią dla pojedynczego gracza dostępny jest również tryb kooperacyjny, w którym dwie osoby muszą ze sobą ściśle współpracować.

A Hat in Time powstaje w oparciu o silnik Unreal 3. Autorzy postawili na mocno kreskówkową oprawę graficzną, wzorowaną na konsolowym przeboju The Legend of Zelda: The Wind Waker.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 9 / 10 na podstawie 551 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,7 / 10 na podstawie 124 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 107,99 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Klasyfikacja PEGI A Hat in Time

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra może przestraszyć młodsze dzieci. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe A Hat in Time

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Intel Quad Core 3.5 GHz, 8 GB RAM, karta grafiki Intel HD lub lepsza, 5 GB HDD, Windows 7/8/10
Minimalne: Intel Quad Core 3.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki Intel HD lub lepsza, 5 GB HDD, Windows XP(SP3)/Vista/7/8/10

Conan Exiles, A Hat in Time i The Escapists 2 w nowym Humble Monthly za 45 zł
Conan Exiles, A Hat in Time i The Escapists 2 w nowym Humble Monthly za 45 zł

wiadomość6 lipca 2018

Rozpoczęła się sprzedaż sierpniowego zestawu Humble Monthly. Znajdą się w nim m.in. gry A Hat in Time, The Escapists 2, a także Conan Exiles. Paczkę, w której znajdują się jeszcze inne, na razie nieznane tytuły, kupimy do końca miesiąca w cenie 12 dolarów (ok. 45 zł).

Wieści ze świata (Gears of War 4, Team Fortress 2, The Silver Case, A Hat in Time) 25/7/2016
Wieści ze świata (Gears of War 4, Team Fortress 2, The Silver Case, A Hat in Time) 25/7/2016

wiadomość25 lipca 2016

Dziś piszemy o szczegółach technicznych Gears of War 4 w wersji PC, patchu z poprawkami matchmakingu i nie tylko do Team Fortress 2, pierwszym zwiastunie remake'u The Silver Case oraz o terminie premiery platformówki A Hat in Time. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Na PC zmierza trójwymiarowa platformówka A Hat in Time
Na PC zmierza trójwymiarowa platformówka A Hat in Time

wiadomość18 listopada 2012

Niezależne studio Mecha the Slag pracuje nad przeznaczoną na PC trójwymiarową platformówką A Hat in Time. Połączy ona eksplorację, walkę i rozwiązywanie zagadek z nietypowym stylem graficznym wzorowanym na The Legend of Zelda: The Wind Waker.

PC
PS4
XONE
Switch