Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowe3DS
Okładka Great Ace Attorney 2 (3DS)

Great Ace Attorney 2 3DS

Great Ace Attorney 2 to opracowana z myślą o konsoli przenośnej Nintendo 3DS gra przygodowa. Opowiada ona dalsze losy żyjącego w XIX wieku japońskiego adwokata, będącego przodkiem samego Phoenixa Wrighta.

Przygodowe | detektywistyczne | prawnicze | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo 3DS
Okładka Great Ace Attorney 2 (3DS)

producent: Capcom

wydawca: Capcom

Strona oficjalna

japońskajapońska

data premiery gry w wersji 3DS:

3sierpnia2017

Great Ace Attorney 2 to wydana na platformę 3DS prawnicza przygodówka. Należy ona do popularnego cyklu firmy Capcom i stanowi bezpośrednią kontynuację wydanej w 2015 roku gry The Great Ace Attorney (w Japonii znanej pod tytułem Dai Gyakuten Saiban: Naruhodo Ryunosuke no Boken).

Fabuła

Gra stanowi zarówno spin-offa, jak i prequela w stosunku do głównych odsłon marki i jej akcja osadzona jest pod koniec XIX wieku. Podobnie jak w pierwszym The Great Ace Attorney, wcielamy się w młodego japońskiego adwokata imieniem Ryunosuke Naruhodo, będącego przodkiem Phoenixa Wrighta.

Scenariusz stawia przed nami wyzwanie wybronienia kilku niewinnych osób oskarżonych o różnorodne zbrodnie. Część ze spraw toczy się w Japonii, podczas gdy inne mają miejsce w Londynie. Podczas przygód korzystamy z pomocy najsłynniejszego z detektywów – samego Sherlocka Holmesa.

Mechanika

Wydana na 3DS gra Great Ace Attorney 2 pozostaje wierna tradycjom marki. Dostajemy więc przygodówkę, w której zabawa sprowadza się głównie do eksplorowania lokacji, prowadzenia rozmów i rozwiązywania problemów logicznych. Każda sprawa podzielona jest na dwa segmenty. Najpierw przeprowadzamy własne dochodzenie, gromadząc dowody i poszlaki. Potem zdobytą w ten sposób wiedzę wykorzystujemy podczas rozpraw do obalenia niekorzystnych dla naszego klienta zeznań świadków oskarżenia.

Tak jak w pierwszym Great Ace Attorney, w grze kluczową rolę odgrywa ława przysięgłych, która głosuje nad werdyktem. Aby zwyciężyć, musimy przekonać większość z jej członków, a przed ogłoszeniem wyroku dostajemy okazję porozmawiania z każdą z tych osób w celu podjęcia próby zmiany jej opinii.

Innym ciekawym elementem jest udział Sherlocka Holmesa w sprawach. Pomaga nam on w dochodzeniach i rozprawach, ale nie zawsze ma rację i musimy regularnie badać jego wnioski, aby potwierdzić, czy są właściwe.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Great Ace Attorney 2

odpowiednia dla każdego wieku