Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodoweANDiOS3DS
Okładka Layton's Mystery Journey: Katrielle and the Millionaires' Conspiracy (AND)
OkładkaLayton's Mystery Journey: Katrielle and the Millionaires' Conspiracy (AND)

Layton's Mystery Journey: Katrielle and the Millionaires' Conspiracy

Lady Layton: The Millionaire Ariadone's Conspiracy

Detektywistyczna gra przygodowa, będąca kolejną pełnoprawną odsłoną rozwijanego przez studio Level 5 cyklu Professor Layton z przenośnych konsol firmy Nintendo.

Przygodowe | detektywistyczne | elementy logiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Layton's Mystery Journey: Katrielle and the Millionaires' Conspiracy Premiera

20lip2017

AND iOS

6paź2017

3DS

producent: Level 5 wydawca: Level 5 Strona oficjalna

Gry podobne do Layton's Mystery Journey: Katrielle and the Millionaires' Conspiracy

Ace Attorney Investigations: Miles Edgeworth 2

Detective Grimoire

Gyakuten Saiban 123 HD: Naruhodo Ryuichi-Hen

Layton’s Mystery Journey: Katrielle and the Millionaires’ Conspiracy to wydana na platformę 3DS, AND i iOS kolejna odsłona popularnego cyklu przygodówek autorstwa studia Level 5. Pomimo zmiany protagonisty, jest to pełnoprawna kontynuacja serii Professor Layton, a nie produkcja poboczna, jak miało to miejsce w przypadku Layton Brothers Mystery Room.

Fabuła

Na stanowisku głównego bohatera znany z poprzednich odsłon Hershel Layton został zastąpiony przez swoją córkę imieniem Katrielle Layton, przez przyjaciół nazywaną po prostu Kat. Akcja toczy się w Londynie i większość postaci, jakie spotykamy podczas zabawy, jest zupełnie nowa.

Kat rozpoczyna pracę w mieście w celu odnalezienia zaginionego ojca, lecz szybko zyskuje renomę niekonwencjonalnego, ale bardzo skutecznego detektywa. Klientów napędza jej także fakt, że dziewczyna jest skłonna podjąć się praktycznie każdej sprawy, poczynając od odnalezienia zaginionego kota, aż po wytropienie sprawcy morderstwa. W śledztwach pomaga jej gadający pies imieniem Sharo, w razie potrzeby udzielający przydatnych wskazówek.

Mechanika

Tak jak poprzednie odsłony cyklu, wydane na platformę 3DS, AND i iOS Layton’s Mystery Journey: Katrielle and the Millionaires’ Conspiracy to gra przygodowa, więc zabawę spędzamy na eksplorowaniu świata, prowadzeniu rozmów i rozwiązywaniu zagadek. Mimo to w mechanizmach rozgrywki zaszły istotne zmiany. W przeciwieństwie do poprzednich odsłon, które koncentrowały się głównie na skomplikowanych łamigłówkach, gra stawia bardziej na zabawę detektywistyczną. Bohaterka musi prowadzić równolegle wiele śledztw dotyczących różnorodnych problemów mieszkańców Londynu. Takie rozwiązanie skutecznie zwiększa tempo rozgrywki.

Warto wspomnieć, że autorami zagadek byli projektanci, którzy wcześniej nie uczestniczyli w produkcji gier z serii Professor Layton. Tę decyzję wymusiła niestety rzeczywistość, gdyż odpowiedzialny za łamigłówki w poprzednich odsłonach Akira Taigo zmarł w marcu 2016 r.

Ostatnia modyfikacja 14 września 2017

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Klasyfikacja PEGI Layton's Mystery Journey: Katrielle and the Millionaires' Conspiracy

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
3DS
iOS
AND