Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 lipca 2016, 13:35

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano Lady Layton: The Millionaire Ariadone’s Conspiracy

Zespół Level 5 zapowiedział przygodówkę Lady Layton: The Millionaire Ariadone’s Conspiracy. W grze wcielimy się w córkę Profesora Laytona i będziemy rozwiązywali sprawy trapiące mieszkańców Londynu.

Studio Level 5 ujawniło, że pracuje nad Lady Layton: The Millionaire Ariadone’s Conspiracy, czyli nową odsłoną przygodówkowego cyklu, który sprzedał się w ponad 15,5 mln egzemplarzy. Produkcja zmierza na konsole przenośną Nintendo 3DS oraz urządzenia mobilne z systemami iOS i Android. Premiera wersji anglojęzycznej nastąpi w przyszłym roku. Warto zauważyć, że pomimo zmiany głównego bohatera gra zapowiedziana została jako pełnoprawna kontynuacja serii Profesor Layton, a nie produkcja poboczna, jak miało to miejsce w przypadku Layton Brothers Mystery Room.

W Lady Layton zagramy w przyszłym roku - Zapowiedziano Lady Layton: The Millionaire Ariadone’s Conspiracy - wiadomość - 2016-07-28
W Lady Layton zagramy w przyszłym roku
LADY LAYTON: THE MILLIONAIRE ARIADONE’S CONSPIRACY W SKRÓCIE:
  • Deweloper: Level 5
  • Gatunek: przygodówka
  • Platformy: 3DS, iOS, Android
  • Data premiery w Japonii: końcówka 2016 r.
  • Data premiery poza Japonią: 2017 r.

Na stanowisku głównego bohatera znany z poprzednich odsłon Hershel Layton zostanie zastąpiony przez swoją córkę imieniem Katrielle Layton, przez przyjaciół nazywaną po prostu Kat. Akcja toczyć się ma w Londynie i większość postaci, jakie spotkamy podczas zabawy, będzie zupełnie nowa.

Kat rozpocznie pracę w mieście w celu odnalezienia zaginionego ojca, ale szybko zyska renomę niekonwencjonalnego, ale bardzo skutecznego detektywa. Klientów napędzać jej będzie także fakt, że dziewczyna podejmie się praktycznie każdej sprawy, poczynając od zaginionego kota, aż po zlecenie odnalezienia sprawcy morderstwa. W śledztwach pomagać jej ma gadający pies imieniem Sharo.

Spore zmiany mają zajść w mechanizmach rozgrywki. W przeciwieństwie do poprzednich odsłon, które koncentrowały się głównie na skomplikowanych łamigłówkach, Lady Layton: The Millionaire Ariadone’s Conspiracy postawi raczej na zabawę detektywistyczną. Bohaterka będzie musiała prowadzić równolegle wiele śledztw dotyczących różnorodnych problemów mieszkańców Londynu. Takie rozwiązanie ma zwiększyć tempo rozgrywki.

Ponadto autorami zagadek są projektanci, którzy wcześniej nie uczestniczyli w produkcji gier z serii Professor Layton. Tę decyzję wymusiła niestety rzeczywistość, gdyż odpowiedzialny za łamigłówki w poprzednich odsłonach Akira Taigo zmarł w marcu tego roku.

  1. Oficjalna strona gry