Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 lutego 2021, 08:47

The Great Ace Attorney może trafić na PS4, PC i Switcha

Tajwańska organizacja zajmująca się klasyfikacją gier na swoich stronach zamieściła wpis poświęcony serii The Great Ace Attorney, która ma trafić na PS4, PC i Switcha. Prośby fanów zostały wysłuchane.

W SKRÓCIE:
  1. Wyciek z tajwańskiej organizacji zajmującej się klasyfikacją gier zdradza, że Capcom ma w planach wydanie poza Japonią dwóch gier ze spin-offowej serii The Great Ace Attorney.

Wkrótce możemy spodziewać się zapowiedzi oficjalnego angielskiego wydania dwóch gier z serii The Great Ace Attorney (znanej w Japonii jako Dai Gyakuten Saiban), która jest spin-offem detektywistycznej przygodówki Ace Attorney.

Serwis Gematsu odkrył, że na stronach tajwańskiej organizacji zajmującej się klasyfikacją gier pojawił się m.in. wpis poświęcony The Great Ace Attorney Chronicles, które ma zadebiutować na PS4, PC i Nintendo Switchu, prawdopodobnie w cyfrowej dystrybucji.

The Great Ace Attorney może trafić na PS4, PC i Switcha - ilustracja #1

Great Ace Attorney i Great Ace Attorney 2 zadebiutowały kolejno w 2015 i 2017 roku, wyłącznie w Japonii na konsoli Nintendo 3DS. Zostały ciepło przyjęte przez fanów, którzy od długiego czasu prosili Capcom o wydanie przetłumaczonych na angielski wersji. Wiele wskazuje na to, że się tego wreszcie doczekają i wkrótce japoński wydawca powinien oficjalnie ujawnić plany wydania The Great Ace Attorney Chronicles.

Tytuł opowiada o przygodach przodka Phoenixa Wrighta z XVIII-wiecznej epoki Meiji w Japonii - Ryunosuke Naruhodo. Trafia on do wiktoriańskiej Wielkiej Brytanii, gdzie poznaje Sherlocka Holmesa. W trakcie rozgrywki przychodzi im wspólnie rozwiązywać zagadki kryminalne i toczyć pojedynki w sądzie z obrońcami oskarżonych.

  1. Oficjalna strona serii The Great Ace Attorney