Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowe3DS
Okładka Great Detective Pikachu: The Birth of a New Duo (3DS)

Great Detective Pikachu: The Birth of a New Duo 3DS

Utrzymana w stylu powieści detektywistycznych gra przygodowa, osadzona w uniwersum serii Pokémon i opracowana przez zespół Game Freak, czyli autorów większości odsłon tego popularnego cyklu.

Przygodowe | detektywistyczne | Pokemon | tytuły ekskluzywne Nintendo

Nintendo 3DS
Okładka Great Detective Pikachu: The Birth of a New Duo (3DS)

japońskajapońska

data premiery gry w wersji 3DS:

3lutego2016

Great Detective Pikachu: The Birth of a New Duo to wydana na platformę 3DS detektywistyczna gra przygodowa. Projekt wyprodukowało studio Creatures, a prace nadzorował zespół Game Freak, czyli autorzy większości głównych odsłon marki Pokemon.

Fabuła

Gra Great Detective Pikachu: The Birth of a New Duo oferuje mocno odmienne spojrzenie na tę popularną markę. Fabuła obraca się bowiem wokół chłopca imieniem Tim, którego hobby jest praca detektywistyczna, a cała gra polega na rozwiązywaniu kolejnych zagadek kryminalnych. W śledztwach bohaterowi pomaga Pikachu i, co jest miłą odmianą w przypadku tego cyklu, może on prowadzić normalne rozmowy, zamiast jedynie wydawać różnego rodzaju piski.

Mechanika

Wydane na platformę 3DS Great Detective Pikachu: The Birth of a New Duo to klasyczna detektywistyczna przygodówka, wiec zabawa sprowadza się głównie do zwiedzania lokacji, konwersowania z podejrzanymi i świadkami oraz rozwiązywania zagadek logicznych.

Produkcja została wykonana w pełnym 3D i podczas rozgrywki kluczową rolę odgrywa staranne eksplorowanie trójwymiarowych lokacji w poszukiwaniu dowodów oraz poszlak. Całość przeznaczona jest wyłącznie do samotnej zabawy i nie oferuje żadnej funkcjonalności multiplayer.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Great Detective Pikachu: The Birth of a New Duo

Wymagania wiekowe Great Detective Pikachu: The Birth of a New Duo

odpowiednia dla każdego wieku

Rita Ora dołączyła do obsady Detektywa Pikachu
Rita Ora dołączyła do obsady Detektywa Pikachu

wiadomość15 lutego 2018

The Hollywood Reporter przedstawił kolejną członkinię obsady Detektywa Pikachu, filmu aktorskiego o sympatycznym pokemonie od wytwórni Legendary. Jest nią Rita Ora, brytyjska gwiazda muzyki pop i aktorka.

Detektyw Pikachu – pierwszy aktorski film o Pokemonach
Detektyw Pikachu – pierwszy aktorski film o Pokemonach

wiadomość21 lipca 2016

Na fali wielkiej popularności Pokemonów firma Legendary Entertainment podzieliła się swoimi planami dotyczącymi produkcji pełnometrażowego filmu z Pikachu w głównej roli detektywa. Zdjęcia rozpoczną się w przyszłym roku.

Great Detective Pikachu: The Birth of a New Duo - zapowiedziano przygodówkę z pokemonami
Great Detective Pikachu: The Birth of a New Duo - zapowiedziano przygodówkę z pokemonami

wiadomość27 stycznia 2016

Marka Pokemon wykonuje skręt w stronę detektywistycznych przygodówek. Firma Nintendo właśnie zapowiedziała należącą do tej kategorii grę Great Detective Pikachu: The Birth of a New Duo, która zmierza na konsolę przenośną 3DS.