Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 stycznia 2016, 13:20

Great Detective Pikachu: The Birth of a New Duo - zapowiedziano przygodówkę z pokemonami

Marka Pokemon wykonuje skręt w stronę detektywistycznych przygodówek. Firma Nintendo właśnie zapowiedziała należącą do tej kategorii grę Great Detective Pikachu: The Birth of a New Duo, która zmierza na konsolę przenośną 3DS.

W Japonii gra zadebiutuje równo za tydzień. - Great Detective Pikachu: The Birth of a New Duo - zapowiedziano przygodówkę z pokemonami - wiadomość - 2016-01-27
W Japonii gra zadebiutuje równo za tydzień.

Marka Pokemon jest tak popularna, że już dawno wyszła poza serię RPG-ów wydawaną na kolejne konsole przenośne firmy Nintendo. Zdążyliśmy się więc przyzwyczaić, że sympatyczne stworki widujemy w różnych gatunkach gier, ale mimo to zapowiedzianemu właśnie projektowi Great Detective Pikachu: The Birth of a New Duo udało się nas zaskoczyć. Zgodnie z tytułem będzie to bowiem detektywistyczna przygodówka. Produkcja zmierza na Nintendo 3DS i zadebiutuje w Japonii 3 lutego w ramach przeznaczonej do dystrybucji cyfrowej usługi eShop. Na razie nie wiemy, kiedy możemy spodziewać się wydania anglojęzycznego.

Pomimo rychłej premiery w Kraju Kwitnącej Wiśni, udostępnione informacje na temat gry są bardzo skromne. Wiemy, że fabuła obracać się ma wokół chłopca imieniem Tim, którego hobby jest praca detektywistyczna, a cała gra polegać będzie na rozwiązywaniu kolejnych zagadek kryminalnych. W śledztwach bohaterowi pomoże Pikachu i, co powinno okazać się miłą odmianą dla tej marki, będzie on mógł prowadzić normalne rozmowy, zamiast jedynie wydawać różnego rodzaju piski.

W Great Detective Pikachu: The Birth of a New Duo zabawa sprowadzać się będzie głównie do zwiedzania lokacji, konwersowania z podejrzanymi i świadkami oraz rozwiązywania zagadek logicznych. Produkcja zostanie wykonana w pełnym 3D i podczas rozgrywki kluczową rolę odegra staranne eksplorowanie trójwymiarowych lokacji w poszukiwaniu dowodów oraz poszlak. Całość przeznaczona będzie wyłącznie do samotnej zabawy i autorzy nie mają w planach żadnych opcji multiplayer.

Warto na koniec wspomnieć, że ten rok zapowiada się na wyjątkowo udany dla fanów marki. Świętuje ona bowiem swoje dwudziestolecie i firma Nintendo przygotowała na najbliższych jedenaście miesięcy wiele atrakcji. Wśród nich znajdzie się reedycja pierwszej odsłony cyklu na Nintendo 3DS oraz seria eventów umożliwiających pobranie rzadkich gatunków pokemonów.

  1. Great Detective Pikachu: The Birth of a New Duo - oficjalna strona gry