Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 15 lutego 2018, 13:00

autor: AlexB

Rita Ora dołączyła do obsady Detektywa Pikachu

The Hollywood Reporter przedstawił kolejną członkinię obsady Detektywa Pikachu, filmu aktorskiego o sympatycznym pokemonie od wytwórni Legendary. Jest nią Rita Ora, brytyjska gwiazda muzyki pop i aktorka.

Już teraz można stwierdzić z pewną dozą pewności, że Detektyw Pikachu, czyli aktorski film o przygodach jednego z najsłynniejszych Pokemonów, który zdecydował się poświęcić życie na rozwiązywanie zagadek kryminalnych, raczej nie będzie okrzyknięty przez krytyków najlepszą produkcją roku. Nie zmienia to jednak faktu, że film Roba Lettermana jeszcze przed premierą zdobył zainteresowanie sporej grupy osób, które z zaciekawieniem czytają kolejne informacje z planu. W tych przoduje Hollywood Reporter. Tym razem na oficjalnej stronie internetowej tego prestiżowego magazynu pojawiła się wiadomość, że do obsady Detektywa Pikachu dołączyła Brytyjka pochodzenia jugosłowiańskiego - Rita Ora. Na razie nie wiadomo, w jaką postać wcieli się aktorka.

Detektyw Pikachu wkracza do akcji. - Rita Ora dołącza do obsady Detektywa Pikachu - wiadomość - 2018-02-15
Detektyw Pikachu wkracza do akcji.

Rita Ora swój debiut na wielkim ekranie zaliczyła w 2004 roku. Zagrała wówczas w komediodramacie Kłopotliwy Towar. Szeroka publiczność poznała ją jednak dopiero dzięki roli Mii Grey, czyli przyrodniej siostry tytułowego bohatera popularnej trylogii melodramatów nakręconej na podstawie prozy E.L. James, której ostatnia część, Nowe oblicze Greya, swoją premierę miała kilka dni temu. Ora jest również dobrze znana jako piosenkarka popowa. Jej pierwszy album zadebiutował w 2012 roku na szczycie listy bestsellerów w Wielkiej Brytanii i Szkocji. Kobieta współpracowała między innymi z raperami Drakiem i Jayem-Z, a także Edem Sheeranem.

Nie wiadomo, w jaką postać wcieli się Rita Ora w Detektywie Pikachu. - Rita Ora dołącza do obsady Detektywa Pikachu - wiadomość - 2018-02-15
Nie wiadomo, w jaką postać wcieli się Rita Ora w Detektywie Pikachu.

Rita Ora wystąpi w Detektywie Pikachu u boku prawdziwych gwiazd. Głosu (w filmie sympatyczny stworek, który zazwyczaj powtarza jedynie swoje imię, będzie mógł posługiwać się ludzką mową) i ruchów głównemu bohaterowi użyczy Ryan Reynolds (Deadpool). W chłopaka, który wynajmuje futrzastego detektywa, by ten odnalazł jego porwanego ojca, wcieli się Justice Smith (Jurassic World: Upadłe królestwo). Na ekranie pojawią się również Ken Watanabe (Incepcja, Ostatni samuraj), Kathryn Newton (Lady Bird, Trzy billboardy za Ebbing, Missouri, Wielkie kłamstewka), Suki Waterhouse (Love, Rosie) oraz Bill Nighy (To właśnie miłość, Piraci z Karaibów, Wysyp żywych trupów). Twórcy na razie nie podali oficjalnej daty premiery filmu.

Filmowy Detektyw Pikachu jest luźno oparty na grze przygodowej wydanej na konsolę 3DS w 2016 roku. Przez przeszło dwa lata tytuł ten był dostępny wyłącznie w Japonii. W pozostałych zakątkach świata produkcja studia Creatures Inc. oraz firmy Nintendo zadebiutuje 23 marca.