Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 30 listopada 2017, 14:49

autor: Jiker

Kto zagra główne role w aktorskiej adaptacji gry Great Detective Pikachu?

Poznaliśmy nazwiska aktorów, którzy wystąpią w aktorskiej ekranizacji gry Great Detective Pikachu, wydanej na konsoli Nintendo 3DS, jak dotąd tylko w Japonii. W Tima Goodmana wcieli się Justice Smith, a jego towarzyszkę zagra Kathryn Newton.

Zbliża się termin rozpoczęcia zdjęć do aktorskiej adaptacji gry Great Detective Pikachu. Praca na planie ma ruszyć w styczniu przyszłego roku i nie dziwi, że poznajemy kolejne elementy układanki. W ostatnich dniach rzucono nieco światła na kwestię obsady aktorskiej. Jak donosi serwis Variety, role ludzkich towarzyszy Pikachu przypadły Justice’owi Smithowi oraz Kathryn Newton.

W aktorskiej adaptacji gry detektywowi Pikachu towarzyszyć będą Justice Smith i Kathryn Newton. - Kto zagra główne role w aktorskiej adaptacji gry Great Detective Pikachu? - wiadomość - 2017-12-07
W aktorskiej adaptacji gry detektywowi Pikachu towarzyszyć będą Justice Smith i Kathryn Newton.

Justice Smith znany jest przede wszystkim z występu w netfliksowym serialu The Get Down, którego akcja rozgrywa się w Bronksie w latach 70. XX wieku. 22-letni aktor najpewniej wcieli się w Tima Goodmana, który jest głównym bohaterem gry i wspólnie z Pikachu, pełniącym rolę mentora, rozwikłuje szereg detektywistycznych zagadek. Wybór jest poniekąd kontrowersyjny, gdyż w oryginale Tim jest białoskórym nastolatkiem.

Kto zagra główne role w aktorskiej adaptacji gry Great Detective Pikachu? - ilustracja #2

Co ciekawe, Great Detective Pikachu na konsolę przenośną 3DS ukazało się jak dotąd wyłącznie w Japonii (grę można zakupić za pośrednictwem eShopu). Bardzo możliwe, że firma Nintendo poczeka z premierą anglojęzycznej wersji gry właśnie do debiutu aktorskiej adaptacji. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że zdjęcia do filmu mają ruszyć w styczniu 2018 roku, nie dojdzie do tego zbyt prędko – najpewniej pod koniec przyszłego roku. Co ciekawe, fani domagali się swego czasu za sprawą petycji, aby w angielskim dubbingu Pikachu przemówił głosem Danny’ego DeVito. Słynny aktor zaskoczył ich stwierdzeniem, że nie ma pojęcia czym są Pokemony. Jednoznaczne deklaracje jednak nie padły.

Występ Kathryn Newton, którą można obecnie zobaczyć w doskonale ocenianych filmach Lady Bird oraz Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (wcześniej zagrała m.in. w świetnie przyjętym serialu HBO Wielkie kłamstewka), jest otoczony większą tajemnicą. Wszystko wskazuje na to, że z myślą o jednej z najbardziej utalentowanych aktorek młodego pokolenia twórcy zwiększą znaczenie jednej z ról żeńskich, ewentualnie zagra ona zupełnie nową bohaterkę, która utworzy z Timem detektywistyczny duet.

Przypominam, że reżyserem aktorskiej adaptacji Great Detective Pikachu jest Rob Letterman, twórca specjalizujący się w gatunku pełnometrażowych animacji (m.in. Szeregowiec Dolot, Potwory kontra Obcy). Z kolei autorami scenariusza są Nicole Perlman (Strażnicy Galaktyki) i Alex Hirsch (Wodogrzmoty Małe). Produkcję finansują firmy Legendary i Universal Pictures. Warto dodać, że wśród aktorów mających podłożyć głos Pikachu wymieniani są Dwayne Johnson, Mark Wahlberg, Ryan Reynolds i Hugh Jackman.

  1. Oficjalna strona gry Great Detective Pikachu (po japońsku)
  2. Oficjalna strona marki Pokemon