Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 listopada 2017, 15:51

autor: Vergil

Destiny 2 – Bungie o punktach doświadczenia, łatkach i nowej zawartości

Twórcy Destiny 2 mają teraz ręce pełne roboty – nie dość, że pracują w pocie czoła nad nową zawartością, to jeszcze muszą naprawiać to, co po drodze zepsuli. Możecie się o tym przekonać, zapoznając się z ich stanowiskiem w sprawie aktualnego stanu gry.

W zeszłym tygodniu na studio Bungie spłynęła istna fala krytyki ze strony graczy bawiących się przy Destiny 2. Przypomnijmy, że najpierw odkryto system ograniczający zdobywanie doświadczenia poprzez grind, co utrudniało pozyskiwanie pakietów Bright Engrams. Autorzy tymczasowo wyłączyli ten system, jednak „przy okazji” dwukrotnie zwiększyli liczbę wymaganych PD, o czym nie poinformowali graczy.

Nadeszła więc pora, by deweloperzy zajęli oficjalne stanowisko w tej sprawie, co uczynili za pośrednictwem blogowego wpisu, pod którym podpisali się Luke Smith i Chris Barrett. Poniżej znajdziecie skrót najważniejszych informacji opublikowanych przez autorów.

Twórcy Destiny 2 nie składają broni – czeka ich jednak sporo pracy, by odpowiednio zbalansować system zdobywania doświadczenia. - Destiny 2 – Bungie o punktach doświadczenia, łatkach i nowej zawartości - wiadomość - 2017-11-30
Twórcy Destiny 2 nie składają broni – czeka ich jednak sporo pracy, by odpowiednio zbalansować system zdobywania doświadczenia.

Na wstępie twórcy zadeklarowali, że zapoznali się z uwagami fanów i pracują nad „wielkimi aktualizacjami”, których zadaniem będzie naprawa gry. Gracze krytykowali ich także przez braki w komunikacji – od tej pory autorzy mają więc być bardziej transparentni i lepiej komunikować się ze społecznością, by w przyszłości uniknąć niepotrzebnych kontrowersji.

No dobrze, a co z samym Destiny 2? Zacznijmy od kwestii punktów doświadczenia, nad którą twórcy już się pochylili i choć aktualnie nie mają jeszcze gotowego rozwiązania, przyznają, że wdrażanie po cichu nowych elementów systemu nie było najlepszym posunięciem (nawet jeśli mieli dobre intencje). Jak sami mówią, teraz muszą dołożyć starań, by w przyszłości uniknąć podobnych problemów oraz by wszelkie zmiany natychmiast znajdowały odzwierciedlenie również w interfejsie użytkownika. Obecnie priorytetem jest dla nich odpowiednie zbalansowanie rozgrywki.

Dzięki Ornamentom napotykani po drodze gracze już na pierwszy rzut oka przekonają się o naszych dokonaniach na polu bitwy. - Destiny 2 – Bungie o punktach doświadczenia, łatkach i nowej zawartości - wiadomość - 2017-11-30
Dzięki Ornamentom napotykani po drodze gracze już na pierwszy rzut oka przekonają się o naszych dokonaniach na polu bitwy.

Już 5 i 12 grudnia tytuł doczeka się dwóch aktualizacji. Najważniejsze nowości, jakie zostaną wprowadzone to:

  1. Masterworks, czyli nowy, potężniejszy rodzaj Legendarnych broni obdarzonych losowymi bonusami i oddzielnym licznikiem zabójstw;
  2. Ornamenty demonstrujące nasze męstwo i dokonania na polu bitwy, którymi przyozdobimy pancerze;
  3. Fated Engrams, w które zaopatrzymy się u Xura – zapewnią nam one egzotyczne przedmioty, jakie do tej pory nie trafiły do naszej kolekcji;
  4. Twórcy mają też zachęcać nas do brania udziału w najtrudniejszych aktywnościach – poprawek ma się doczekać też system nagród przyznawanych za uczestnictwo w takich wydarzeniach jak Heroic Strikes, Adventures i Lost Sectors.

Na tym oczywiście się nie skończy – autorzy obiecują, że po premierze Curse of Osiris i po rozpoczęciu drugiego sezonu zmagań, gracze będą mogli się spodziewać kolejnych nowości.